DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurtdışında Yaşamak Mı İstiyorsunuz?  Dil Eğitimi Alarak Başlayın!

Avrupa, İngiltere, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri gibi gelişmiş ülkelerde yeni bir hayata başlamak bugünlerde pek çok kişinin hayali. Özellikle yüksek yaşam standartları ve refah düzeyi, iş olanakları ve tüm kültürleri kucaklayan kozmopolit yaşam tarzlarıyla ön plana çıkan bu ülkeler, yurtdışında yaşamayı düşünenler için muhteşem fırsatlar sunuyor. Peki yurtdışında yeni bir yaşam kurmaya nereden başlamalı? İlk adımı nasıl atmalı? Bu gibi sorular aklınıza takılıyorsa, cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Özellikle internetin ve yeni nesil iletişim teknolojilerinin büyük ivme kazandırdığı küreselleşme süreci, yabancı dili neredeyse bir zorunluluk haline getirdi. Dünya ticareti giderek uluslararası nitelik kazanmaya başladıkça, başta İngilizce olmak üzere yabancı dil bilgisi iş hayatında da aranan bir özellik haline gelerek yabancı dil becerileri iyi olanlar hem yurtiçinde hem yurtdışında daha iyi kariyer olanaklarını değerlendirme fırsatı buldular.

Aynı durum, yurtdışında yaşamak isteyenler için de geçerlidir. Yurtdışında yaşamayı düşünüyorsanız, İngilizce, Almanca, Fransızca gibi dünya dillerinden birini veya birkaçını konuşuyor olmak sadece bir avantaj değil, neredeyse zorunluluktur. Zira düzenli aralıklarla göçmen kabul eden Kanada, ABD, Avustralya gibi ülkeler, oturma izni veya çalışma izni başvurusu yapanların dil yeterliliklerini belgelemelerini zorunlu tutmaktadır. İngilizce ve Fransızcanın resmi dil statüsünde bulunduğu Kanada’da bu dillerin ikisini birden bilmek ise büyük bir avantaj teşkil etmektedir. Dolayısıyla, yurtdışında yaşam yolunda atacağınız ilk adımın yabancı dil eğitiminden geçtiğini söylemek yanlış olmaz.

Peki yurtdışında yabancı dil eğitimi nerede alınır?

Yurtdışında yabancı dil eğitimi almayı düşünüyorsanız, bu eğitimi ileride yaşamayı değerlendirdiğiniz ülkelerden birinde almak en sağlıklı karar olacaktır. Böylece dil eğitimi alırken o ülkenin kültürüne aşina olabilir, hatta yaşam boyu sürdüreceğiniz dostlukların temelini atabilirsiniz. Özellikle uzun süreli dil kursu öğrencilerine çalışma izni veren İrlanda ve Malta gibi ülkelerde eğitim alırsanız, dil eğitiminiz devam ederken hem bütçenize destek olabilir hem de iş tecrübesi kazanıp yeni iş bağlantıları kurarak geleceğinize yatırım yaparken CV’nizi kaliteli referanslarla doldurabilirsiniz. 

Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, Kanada, Almanya, İngiltere, İrlanda, Amerika Birleşik Devletleri ve Malta gibi pek çok ülkede faaliyet gösteren son derece kaliteli partner okullarımızla avantajlı dil kursları sunuyoruz. Bu programlar hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz web sitemizin dil okulu sayfalarını ziyaret edebilir, dilerseniz alanında uzman danışmanlarımızla irtibat kurarak merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz. Sizi Ankara, İstanbul veya İzmir ofislerimizde bir kahve eşliğinde geleceğinizi konuşmaya davet ediyoruz. Ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bizimle iletişime geçin!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız