DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurtdışında YÖK Denkliği Olan Üniversiteler Hangileridir?

Yurtdışı üniversitelerinden söz açıldığı zaman insanın aklına pek çok Avrupa ülkesi gelmektedir. Ancak ülkemizdeki eğitim sistemi dolayısıyla bu ülkelerde bulunan üniversiteler çoğu zaman YÖK Denkliği’ne sahip değildirler. YÖK Denkliği’ne sahip olmayan bu kurumlarda harika bir eğitim alabilirsiniz ancak buna rağmen Türkiye’de çalışma imkanı bulamayabilirisiniz. Yurtdışında eğitim dendiğinde akla ilk olarak İngiltere, Kanada, Amerika, Almanya ve Hollanda gibi ülkelerde bulunan eğitim kurumları düşer. Bu kurumlar hemen hemen her yıl dünyanın dört yanından sayısız öğrencinin kaliteli eğitim almak için başvurduğu yerlerdir.

Neden Yök Denkliği’ne Sahip Bir Yurtdışı Üniversitesinde Okumalıyım?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, eğer yurtdışında eğitiminizi tamamladıktan sonra Türkiye’ye geri dönüş yapacaksanız, bu uygulamaya tabi olan okullarda eğitim almak sizin avantajınıza olacaktır. Bugün pek çok Türk öğrenci artık eğitimini yurtdışında almak istemektedir. Bunun en önemli sebebi ise yurtdışında bulunan üniversitelerin çok daha kaliteli bir müfredata sahip oluşu ve üniversite sınavı derdinin yaşanmıyor olmasıdır.

Yurtdışı Üniversitelerinde İstediğim Bölümü Okuyabilir Miyim?

Yurtdışı okullarında istediğiniz bölümü okumak elbette mümkündür. Tıp eğitiminden pek çok mühendislik bölümlerine, öğretmenlik branşından Güzel Sanatlar fakültelerine kadar pek çok fakülte ve programa kayıt olmanız mümkündür. Üstelik bu programların çoğuna sınav stresi derdi olmadan başvuru yapabilirsiniz.

Uluslararası Balkan Üniversitesi Ve YÖK Denkliği

Balkanların güzel ve şirin ülkesi Makedonya’da faaliyet gösteren bu kurum Türk akademisyenler ve iş adamları tarafından kurulmuştur. Uluslararası Balkan Üniversitesi bütünüyle Türk müfredatıyla ilişkili bir müfredata sahiptir. Kurum aynı zamanda yüksek eğitim kalitesiyle ÖSYM tercih kılavuzunda bile yer almaktadır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi yurtdışında eğitim almak isteyenlerin aklına takılan en önemli konulardan birisi olan YÖK Denkliği alanında gayet avantajlıdır. YÖK tarafından tanınan bu prestijli kurum, ilgili başarı kriterlerini yerine getiren öğrenciler için oldukça cazip bir eğitim modeli uygulamaktadır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi, aynı zamanda bir süredir dalgalanan döviz kurlarına karşı net bir tavır sergilemiştir. Kurum son zamanlarda harç ücretlerini Türk Lirası üzerinden sabit bir fiyatla kabul etme politikasına başlamıştır. Bu uygulama sayesinde yerli öğrencilerin yüksek döviz fiyatları yüzünden yaşadıkları mağduriyet de minimuma inmektedir.

Yurtdışındaki YÖK Denkliği Olan Diğer Okullar Hangileridir?

Yurtdışındaki pek çok okul, ülkemiz tarafından tanınmaktadır. Balkan Üniversitesi haricinde pek çok okul mevcuttur. Bu okulların bazıları şunlardır:

  • Plovdiv Tıp Üniversitesi
  • Plovdiv Gıda Teknolojileri Üniversitesi
  • Plovdiv Teknik Üniversitesi
  • Kiev Politeknik Üniversitesi
  • Bakü Devlet Üniversitesi
  • Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi

Yukarıda saydığımız tüm üniversiteler ayrıca Avrupa’nın en iyi okullarındandır. Modern ve geleneksel eğitim anlayışının harmanlandığı müfredatları ile öğrencilerine kaliteli bir eğitim olanağı sunan bu saygın kurumlar, iyi bir geleceğin en önemli basamağıdır diyebiliriz.

Kariyerinizi en doğru şekilde planlamak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret ederek deneyimli eğitim danışmanlarımız ile yüzyüze görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız