DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Yurtdışında Yüksek Lisans İşlemleri

Türkiye’de yüksek lisans yapan öğrenci sayısı her geçen yıl artmaktadır. YÖK istatistiğine göre geçtiğimiz yıl yaklaşık 500.000 öğrenci yüksek lisans yapmıştır. Yapacağınız meslek ve mevkiinize göre bir gereklilik olabilen bu eğitim programı kariyer anlamında sizi gerçekten öne taşıyan bir aşamadır. 

Yurtdışında yüksek lisans yapmanın ise pek çok getirisi var. Artık neredeyse her meslek için olmazsa olmaz haline gelen yabancı dil eğitimi, herkesin hemfikir olabileceği gibi en iyi yerinde öğreniliyor ve en önemlisi konuşma pratiği kazandırıyor. Yabancı menşeili bir firmada iş başvurusu yaparken yurtdışında yüksek lisans yapmış ve en azından 1 sene yurtdışında yaşamış olmanın sizi ne kadar yetkin göstereceğini bir düşünün. Bunun yanı sıra Avrupa ülkelerinde alacağınız yüksek lisans eğitimi, size yalnızca Türkiye’de değil, Avrupa ve dünyanın başka birçok yerinde de iş imkanlarının kapısını aralama şansı da sunacaktır. 

Peki, yurtdışında yüksek lisans yapmak için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Anlatalım; öncelikle elbette lisans mezunu olmalısınız. Lisans diplomanızı hangi okuldan aldığınız önemli değildir. Ancak diploma notunuz, transkriptiniz çok önemli. Okuldan okula değişiklik gösterse de genel olarak en az 2.2 not ortalaması istenmektedir. Seçtiğiniz bölümün eğitim dilini yeterli seviyede bildiğinizi bir sertifika, sınav notu vb. ile belgelemeniz gerekmektedir. Tercihen profesörlerden alınan 2 akademik referans mektubu başvurunuz için gerekli bir diğer unsurdur. CV’niz, eğer varsa işyeri referans mektubunuz ve son olarak motivasyon mektubunuz. Bu şartları sağladığınızda her bir evrakınızı yeminli tercümanlara çevirtmelisiniz. 

Draft Yurtdışı Eğitim olarak kariyerinizdeki bu önemli ve büyük adımı atarken sizin için en uygun ülkeyi ve bölümü seçmenizi amaçlıyor, alacağınız eğitimi en iyi nasıl kullanabileceğinizi değerlendirerek danışmanlık sunuyoruz. Alanlarında uzman ve deneyim sahibi olan danışmanlarımız ile iletişime geçmek için bizi arayabilir, İzmir, Ankara veya İstanbul’daki ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız