DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm Ukrayna İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Zaman Kaybetmeden Kariyer Basamaklarını Çıkmak İçin Lisans Tamamlama

Lisans tamamlama; iki yıllık bir bölüm mezunu olan kişilerin, DGS'ye girerek bölümlerini dört yıllık bir fakülteye tamamlama sürecidir. Her ne kadar süreç ülkemizde böyle olsa da, yurt dışında lisans tamamlama gibi bir sistem yoktur. Daha doğrusu  DGS gibi bir sınav, yurt dışında bulunmamaktadır. Dolayısıyla ülkemizde iki yıllık bölüm mezunu olan kişiler, derslerini ilgili kurumlara transkript belgeleri ile saydırarak, bölümlerini dört yıllık bir fakülte bölümüne tamamlayabilirler. Peki bu kurumlar hangileridir?

Makedonya'da Lisans Tamamlama İmkanı
DGS olmadan lisans tamamlama imkanını size sunan eğitim kurumlarının bulunduğu ülkelerin başında ise Makedonya gelmektedir. Türk kültürü ile son derece yakın gelenek ve görenekleri ile Makedonya aynı zamanda İstanbul’a da 1 saatlik bir uçuş mesafesindedir. Makedonya’da Türkçe yoğun olarak konuşulmaktadır ve bu sebepten dolayı da Türk öğrenciler adaptasyon sorunu çekmemektedir. Makedonya’da DGS olmadan yapılacak bir lisans tamamlama eğitiminin denkliği YÖK tarafından da tanınmaktadır. Bu sebepten dolayı Makedonya’da eğitim alan öğrenciler Türkiye’de çalışma imkanı da bulmaktadırlar. DGS’ye girmeden lisans tamamlamak isteyenler için harika fırsatların mevcut olduğu Makedonya’daki Uluslararası Vizyon Üniversitesi, uzaktan eğitim konseptine de sahiptir. Bu sayede devam zorunluluğunu ortadan kaldıran üniversite, Türkiye müfredatı ile paralel ilerleyen bir müfredatı da bünyesinde barındırmaktadır.

Ukrayna'da Lisans Tamamlama İmkanı
22 Kasım 1994'te Ukrayna'da kurulan Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi, Ukrayna'da lisans tamamlama eğitimi alabileceğiniz kaliteli bir kurumdur. Üniversite 4. akreditasyon seviyesine sahip olup, ülkenin en prestijli okulları arasında gösterilmektedir. Lisans, lisans tamamlama, uzaktan eğitim, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde bir çok program sunan kurum, özellikle hukuk, sivil güvenlik, yönetim sistemleri, sosyal bilimler ve bilgi teknolojileri alanında uzmanlar yetiştirmektedir. Ukrayna'nın saygın okullarından biri olan Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi, aynı zamanda sınavsız eğitim veren bir kurumdur. 

Siz de bölümünüzü dört yıllık bir fakülte bölümüne tamamlamak istiyorsanız uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Bize online iletişim formundan ulaşabilir ya da İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız