İtalya Bayrağı

İtalya

Scuola Leonardo Da Vinci

SLV’nin Roma, Siena ve Milano’da şubeleri bulunmaktadır. 37 yılda dünyanın her yerinden pek çok öğrenciyi ağırlamıştır.

Genel Bilgiler

Scuola Leonardo da Vinci, 1977 yılında İtalya’da İtalyan Dil ve Kültür Merkezi olarak kurulmuştur. Kurulduğu günden beri, dil eğitimini kültürle harmanlamak okulun temel konsepti ve ayırt edici özelliğidir. Bu nedenle, Scuola Leonardo da Vinci’de İtalyanca eğitimi, teorik dersler (sanat tarihi, İtalyan mutfağı, İtalyan sineması) ve pratik dersler (örgü, çömlekçilik, dericilik, mücevherat) ile yoğun şekilde desteklenmektedir.

SLV’nin Roma, Siena ve Milano’da şubeleri bulunmaktadır. 37 yılda dünyanın her yerinden pek çok öğrenciyi ağırlamıştır. Yıllar içinde ABD ve Güney Amerika’daki üniversitelerle pek çok işbirliği anlaşmasına imza atan SLV; ABD, Japonya, Kore, Kuzey Avrupa, eski Doğru Avrupa ülkeleri ve Rusya’da birçok çalıştaya katılarak İtalyan yaşam tarzının tarih ve sanat mirasını tanıtmıştır.

SLV, 1984’te Accademia Italiana di Lingua (AİL) adlı, yabancı dil olarak İtalyanca öğretimi alanında faaliyet gösteren okullar, kurumlar ve uzmanların yer aldığı akademinin kuruluşuna da katkıda bulunmuştur. İtalya içinden ve dışından 14.000’den fazla kişi AIL sınavlarına katılmıştır.

Okulla İlgili Bilgi Alın

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.