EU Business School1973 yılında kurulan EU Business School; Barselona, ​​Cenevre, Montreux, Münih ve online kampüsleri ile uluslararası nitelik taşıyan ve üst sıralarda yer alan bir işletme okuludur. İşletme, uluslararası iş, pazarlama, finans ve girişim programlarının yanı sıra, hazırlık, lisans, yüksek lisans, yüksek lisans ve doktora programları da sunulmaktadır. İngilizce müfredatlı küçük ve dinamik sınıflarda eğitim verilmekte olup bu müfredatlar Kuzey Amerika ve Avrupa akademik müfredatlarının en iyilerini takip etmektedir. Hem kampüs içi hem de online eğitim imkanları mevcuttur. AB'nin sağladığı küresel ağa dahil olarak pragmatik bir işletme eğitimi yaklaşımla, öğrencileri günümüzün hızla gelişen ve küreselleşen iş dünyasında kariyer yapabilmeleri için hazırlamaktadır.
 
EU Business School, 100'den fazla ülkeyi temsil eden çok kültürlü bir öğrenci profiline ve 26.000 kişilik bir mezun ağına sahiptir. Sınıf mevcudunun azlığı, kişiselleştirilmiş ve işbirliğine dayalı öğrenmeyi destekler.  Öğrenciler, alanında en iyilerin katıldığı konferanslar ve sektör ziyaretleri yoluyla uluslararası iş liderleri ile etkileşim kurma fırsatına sahip olurlar. Ayrıca Barselona, ​​Cenevre, Montreux ve Münih'teki EU kampüsleri arasında programlı transfer fırsatları sunulmaktadır.
 
Mobil iletişim İspanya’daki birçok telefon servis sağlayıcısı aracılığıyla veya Whatsapp, Skype ve Discord gibi internet üzerinden konuşmayı sağlayan uygulamalarla yapılabilir. Para gönderimi konusunda ise anlaşmalı bankalar veya çeşitli uygulamalar sayesinde İspanya’ya para gönderiminizi rahatlıkla sağlayabilirsiniz.
Yaptırılacak olan sağlık sigortaları aracılığıyla belirli şartlara ve durumlara bağlı olmak üzere sağlık hizmetlerinden ücretli veya ücretsiz olarak yararlanılabilir.
İspanya ulaşım konusunda en gelişmiş ülkelerden biridir. Şehir içi ulaşım tramvay, metro ve otobüs gibi seçeneklerle kolayca sağlanabilir. Bu ulaşım seçeneklerinin hepsini satın alacağınız aylık kartlar aracılığı ile kullanabilirsiniz. Ayrıca taksi fiyatları ülkemize göre çok pahalı olsa da zor durumda kalındığında akılda bulunması gereken bir seçenektir.
Uçak yoluyla şehre veya şehir yakınlarında bulunan bir havalimanına rahatlıkla ulaşım sağlanabilir.
Okul başvuruları genellikle Şubat ayında başlayıp Mayıs sonuna kadar devam etmektedir.
İspanya’da eğitim dili lisans seviyesinde büyük çoğunlukla İspanyolca olmakla beraber bazı özel üniversitelerde ve devlet üniversitelerindeki çok nadir bazı bölümlerde İngilizce de eğitim verilebilmektedir. Yüksek lisans seviyesinde ise İngilizce ve İspanyolca olan bölümler vardır, bu bölümler arasından seçim yapılabilir.
İspanya’da bir öğrencinin aylık giderleri kişisel olmakla beraber ortalama 400€ ila 1000€ arasında değişim göstermektedir.
İspanya’da üniversite okumaya devam ederken 1 veya 2 yıllık oturum izni alınabilmektedir.
İspanya’da bir üniversiteye kayıt olabilmek için toplamda 12 yıllık eğitim görmüş olmak ve Türkiye’de 4 yıllık bir lisans bölümünü kazanmış olmak gerekir. İspanya’da eğitim görmek için ise eğitim dili İspanyolca veya İngilizce olduğundan her üniversiteye göre değişmekle beraber İngilizce veya İspanyolca dil seviyenizi kanıtlayacak bir belgeye de ihtiyacınız olacaktır.
İspanya’da da Türkiye’de olduğu gibi yurt, daire, daire içinde bir oda ve ev kiralama gibi birçok seçenek vardır ve her öğrenci kendine uygun olanı tercih edebilir. İspanya’da konaklama fiyatları diğer Avrupa ülkelerine göre az miktarda ucuz olmakla beraber şehirden şehre, bölgeden bölgeye çok fazla değişebilir.
İspanya’daki çoğu üniversitelerin YÖK tanınırlığı bulunmaktadır ancak denklik bireysel olarak alınmaktadır. Bu konudaki tek yetkili YÖK'tür.

Kayıt için öğrenci tarafından toplanması gereken evraklar aşağıda belirtilmiştir

 • Lise Diploması; Lise Diploması aslı ve noterden tasdikli sureti, vilayet makamından apostilli.
 • Pasaport Fotokopisi; Pasaportun geçerlilik süresinin en az iki yıllık olması gerekir. (10 yıllık olması önerilir.)
 • Transcript; Lise Not Dökümü 1.2.3.4 Dönemi Yıl Sonu notlarını gösteren belge vilayet makamından apostilli.
 • Sağlık Raporu; Devlet hastanelerinden veya Aile hekimliğinden alınan sağlık raporu, Sağlık müdürlüğü onaylı resimli ve vilayet makamından apostilli (Tek Dr. imzası yeterlidir.
 • Nüfus Kayıt Örneği; Nüfus müdürlüğünden alınacak. Vilayet makamından apostilli
 • Fotoğraf; 12 Adet vesikalık resim arka zemini beyaz olması gerekir.
 • Adli Sicil Kaydı; Vilayet makamından apostilli
 • Taahhütname; Yurtdışında eğitim göreceği süre boyunca eğitim ve yaşam masraflarını karşılayacağına dair noterden belge. Vilayet makamından
 • Vekaletname; Yurtdışında eğitim işlemlerini Balkanlarda eğitim danışmanımıza işlemlerle ilgili yetki verdiğinize dair noterden belge.
 • İkametgah; Nüfus müdürlüğünden alınacak. 2 adet.
 • Uluslararası Doğum Belgesi; Nüfus müdürlüğünden alınacak. 2 adet.
 • SGK Hizmet Dökümü; SGK’da sigortalı olduğunuza dair belge. (Yoksa 1 yıllık özel sağlık sigortası)

İletişime geç!

Sizinle Hangi Ofisimizin İrtibata Geçmesini İstersiniz?

whatsapp
tel_icon_yazili