Gdynia Denizcilik Üniversitesi1920 yılında kurulmuştur. Eğitim kalitesi ve öğrencilerine sunduğu teknik imkanlarla ISO:9001 Kalite Sertifikası almaya hak kazanmış sayılı Polonya üniversiteleri arasında olan Gdynia Denizcilik Üniversitesi denizcilik üzerine verdiği eğitimle sadece Polonyadaki üniversiteler arasında değil, Avrupa genelinde bir markadır. Avrupa Üniversiteler Birliği (European University Association, EUA), Uluslararası Denizcilik Üniversiteleri Birliği (International Association of Maritime Universities, IAMU) ve Uluslararası Denizcilik Organizasyonu (International Maritime Organization, IMO) gibi uluslararası organizasyonların daimi katılımcısı olan Gdynia Denizcilik Üniversitesi, tartışmasız Polonyada eğitim veren en kaliteli denizcilik akademisidir. Denizcilik sektörü için en üst düzey kadrolardan modern teknolojiler konusunda uzmanlaşmış teknik personellere kadar oldukça geniş bir alanda uzmanlar yetiştiren üniversite, uluslararası denizcilik sektörü için oldukça önemli bir isim haline gelmiştir. Simülasyon teknolojilerinden bilgisayar yazılımlarına eğitim programlarına modern denizcilik sektörünün ihtiyaçlarını karşılayan uygulama içeriğini de başarılı bir şekilde entegre eden Gdynia Denizcilik Üniversitesi¸ uluslararası denkliği bulunan diploma ve sertifika programları sunmaktadır.

 4 fakültesinin tamamında Avrupa Kredi Transfer Sistemi (European Credit Transfer System, ECTS) kapsamında eğitim veren Gdynia Denizcilik Üniversitesi, yabancı öğrencilerle birlikte toplam 8 bin öğrenciye eğitim vermektedir. Bilimsel yöntem ışığından en son teknolojileri kullanarak araştırmalar yapan ve öğrencilerine kendi projelerini uluslararası arenada tanıtma imkanı sunan üniversite, kaynak aktarımları ile uygulama sahasında modern çağa uygun donanımlara sahip olmayı başarmıştır.

 Üniversitenin yurtdışından yoğun ilgi görmesinin en büyük sebeplerinden biri de, bu kadar kaliteli eğitim programlarını Polonya üniversite fiyatları ile karşılaştırıldığında son derece avantajlı eğitim ücretleriyle sunmasıdır. Üniversite yönetimi okulun eğitim ücretlerini Polonya üniversite fiyatları doğrultusunda tutmak için büyük çaba sarf etmekte ve eğitim kalitesinin parayla ölçülemeyeceğini herkese göstermektedir. Sahip olduğu modern teknoloji ürünü teknik donanımla öğrencilerine denizcilik sektörü için vazgeçilemeyecek kadar önemi bulunan bilgisayar teknolojileri konusunda kapsamlı eğitim programları sunan Gdynia Denizcilik Üniversitesi, kendi simülasyonlarını geliştirmek için de çalışmalarını sürdürmektedir. Uluslararası denkliği bulunan diploması ile denizcilik sektöründe aranan personelleri yetiştiren Gdynia Denizcilik Üniversitesi, denizcilik üzerine eğitim için tercih edilebilecek en kaliteli üniversitelerden biridir.

Fakülteler:

Gemi Elektrik Mühendisliği Fakültesi

Deniz Mühendislik Fakültesi

Navigasyon Fakültesi

Girişimcilik ve Kalite Fen-Edebiyat Fakültesi

Evet, Polonya’da Yüksek Lisans ve Doktora programlarına kayıt yaptırabilirsiniz.
Oturum izni alındıktan sonra, Polonya’da eğitim alan öğrenciler özel sağlık sigortası yaptırmak koşuluyla sağlık hizmetlerinden yararlanabilirler. Fiyatlar 120-160 € arasında değişmektedir.
Üniversitelerin kayıtları Nisan ayında başlayıp Temmuz ayına kadar devam etmektedir, ancak bazı üniversitelerde bu tarihler farklılık gösterebilir. Bu konuda ayrıntılı bilgiyi danışmanlarımızdan alabilirsiniz.
Polonya’da ön lisans programları uygulanmadığı için lisans tamamlama imkanı bulunmamaktadır.
Bir öğrencinin temel barınma, gıda ve sosyal ihtiyaçları için gerekli olan meblağ okuduğu şehre göre ortalama 350-550 €’dur.
Oturum izni için Türkiye’de Polonya Büyükelçiliği’nden uzun süreli öğrenci vizesi almanız gerekecektir. Polonya’ya gittiğinizde oturum için gerekli evraklar Yabancılar Şubesine teslim edilir ve oturum kartınız çıkar. Bu kartla Polonya'da yarı zamanlı çalışma hakkı da elde edersiniz.
Yurt konaklama ücretleri aylık 85-300 €, Oda kiralama 150-200 € olup ev kiralama seçenekleri ise 300 €’dan başlamaktadır.
Polonya Üniversitelerinin tümü mavi diploma veren ve YÖK tarafından tanınan okullardır. Polonya’daki partner üniversitelerimizden mezun olduğunuzda, gerekli koşulları taşımak şartıyla denklik konusunda sorun yaşama ihtimaliniz düşüktür. Denklik prosedürü hakkında YÖK’ten bilgi almanızı tavsiye ederiz.
Polonya'da hiç bir üniversitede uzaktan eğitim programı yoktur.
Eğitim dili İngilizce ve Lehçe'dir.
Polonya’da üniversiteye başvuru yapabilmek için Türkiye’de uygulanan herhangi bir sınavdan yeterlilik alma zorunluluğu yoktur.

Hazırlık Eğitim Alacak Adaylar

 

·         Lise Diploması – Vilayet Makamından Apostilli

·         Lise Diploması  Konsolosluk Onay Yazısı – Polonya Konsolosluğu’unda Alınır

·         Lise Transcripti – Islak İmzalı ve Mühürlü

·         Pasaport Fotokopisi

·         Yukarıdaki Evrakların Tercümeleri

 

Hazırlık Eğitimi Almadan Üniversiteye Başlayacak Adaylar

 

·         Lise Diploması – Vilayet Makamından Apostilli

·         Lise Diploması  Konsolosluk Onay Yazısı – Polonya Konsolosluğu’unda Alınır

·         Lise Transcripti – Islak İmzalı ve Mühürlü

·         İngilizce Motivasyon Mektubu

·         Dil Sertifikası – IELTS 5.5 - 6

·         Pasaport Fotokopisi

·         Yukarıdaki Evrakların Tercümeleri

 

Yüksek Lisans Eğitimi İçin Gerekli Evraklar

 

·         Lise Diploması – Vilayet Makamından Apostilli

·         Üniversite Diploması – Vilayet Makamından Apostilli

·         Üniversite Transcripti – Islak İmzalı ve Mühürlü

·         Üniversiteden alınmış ili referans mektubu

·         Dil Sertifikası – IELTS – 6-7

·         Pasaport Fotokopisi

·         Yukarıdaki Evrakların Tercümeleri

 

NOT: Apostil mührü Valilik veya Kaymakamlık makamlarında basılan bir mühürdür.

İletişime geç!

Sizinle Hangi Ofisimizin İrtibata Geçmesini İstersiniz?

whatsapp
tel_icon_yazili