İspanya Üniversiteleri

Listele
İspanya Üniversiteleri

İspanya'da eğitim görmeyi planlıyorsanız, İspanya'da yükseköğretim, uluslararası eğitim ve üniversite eğitiminden oluşan köklü bir tarih bulacaksınız. İspanya'daki yükseköğretim sistemi uluslararası alanda iyi bir konumda olup genellikle ABD, İngiltere ve Almanya'nın yanında ilk 10 eğitim sistemi arasında gösterilmektedir.
 
İspanya’da üniversite eğitim geleneği Orta Çağ’a kadar uzanır. 1218’de kurulan Salamanca Üniversitesi, dünyanın en eski üniversitelerinden biridir. Aynı zamanda İspanya, dünyanın en hızlı yükselen yeni üniversitelerine de ev sahipliği yapmaktadır. Beş İspanyol üniversitesi Times Higher Education (2014-15) 50 yaşın altındaki en iyi 100 üniversite sıralamasına girmiş olup Barselona'daki Pompeu Fabra Üniversitesi, 12 numarayla en üst seviyede yer almıştır. En iyi 400 içinde bulunan üniversiteler şunlardır: Pompeu Fabra Üniversitesi (Barselona), Barselona Üniversitesi, Barselona Otonom Üniversitesi, Madrid Otonom Üniversitesi, Valencia Üniversitesi ve Navarra Üniversitesi.
 
Üniversitelerin çoğu, lisans programınızın yanında hazırlık için yaz kursu, hızlandırılmış veya kapsamlı İspanyolca dil kursları sunmaktadır. Dilerseniz özel bir dil okulunda da ders alabilirsiniz; İspanya’da çok kaliteli dil okulları bulunmaktadır. Yabancı dil olarak İspanyolca Diploması (Diplomas de Español como Lengua Extranjera veya DELE) resmi, uluslararası kabul gören bir kalifikasyondur. DELE, Cervantes Enstitüsü tarafından verilir. İspanya'daki dil okulları için ilgili sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.
 

whatsapp
tel_icon_yazili