İtalya Bayrağı

İtalya

Accademia del Lusso Moda Okulu

Genel Bilgiler

Accademia del Lusso, İtalya'nın en ünlü Moda-Tasarım okullarından biridir. Okulun yerleşkesi, sektördeki gerçek profesyoneller için önemli bir yer olan Milano'daki Via Montenapoleone üzerinde yer almaktadır. Accademia del Lusso, modadan pazarlamaya, marka yönetiminden moda tasarımına ve moda iletişimine kadar sektörde faaliyet gösteren en önemli profesyonelleri eğitirken iş dünyasıyla sürekli iletişimini devam ettirmektedir. Eğitim dili İngilizce ve İtalyancadır.

Üniversite Bilgisi
Okulun eğitim tekniği, yenilikçiliği tasarımla birleştirmekle birlikte birbirini besleyen üç alanı temel almaktadır: Bilgi, uygulama ve yaşam. Accademia del Lusso'nun uzmanlık alanı, iki nedenden dolayı lüksü temel alan yaratıcılığa yöneliktir: Birincisi, lüks pazarı hem İtalya'da hem de dünya genelinde, diğerlerine nazaran çok daha yüksek seviyelerde sürekli büyümeyi temsil eden bir pazardır. İkinci neden ise çok işlevsel bir durumdan kaynaklanmaktadır: Lüks pazarı, çoğu zaman kapalı ve sadece kendi dinamikleriyle ilerleyen sektörlere girmenin zorluğunu aşmayı hedefler. Bu da bilgi, deneyim ve tecrübe gerektirir. Accademia del Lusso'nun eğitim anlayışı tamamen bunlar üzerine kuruludur.

Öğretim Metodu
Accademia del Lusso'daki öğretim metodu ise, birbiriyle yakından bağlantılı iki yolu takip eden yenilikçi bir yaklaşıma dayanmaktadır. Bunlardan biri tekniğe ve yaratıcılığa, diğeri ise yönetime odaklanmıştır. Accademia del Lusso'daki tüm öğretmenler, moda, tasarım ve lüks sektörlerinin önde gelen işletmelerinde görev alan profesyonellerdir. Mezun olan öğrenciler ise, akademisyenlerin ve profesyonellerin izinden gidecek yetiye sahip donanımlı kişilerdir.

Accademia del Lusso, yüksek öğrenimi yenilikçi ve yaratıcı bir şekilde ele alan bir moda okuludur. Öğrencilerin sektöre avangart bir hazırlık yapmalarını sağlamak için enstitü, eğitim teklifini sürekli olarak yenilemekte ve güncellemektedir.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA