İtalya Bayrağı

İtalya

Accademia del Lusso Moda Okulu

Genel Bilgiler

Okulun yerleşkesi, sektördeki gerçek profesyoneller için önemli bir yer olan Milano'daki Via Montenapoleone üzerinde yer almaktadır.

Accademia del Lusso, modadan pazarlamaya, marka yönetiminden moda tasarımına ve moda iletişimine kadar sektörde faaliyet gösteren en önemli profesyonelleri eğitirken iş dünyasıyla sürekli iletişimini devam ettirmektedir.

 

Okulun eğitim tekniği, yenilikçiliği tasarımla birleştirmekle birlikte birbirini besleyen üç alanı temel almaktadır: Bilgi, uygulama ve yaşam.

 

Accademia del Lusso'nun uzmanlık alanı, iki nedenden dolayı lüksü temel alan yaratıcılığa yöneliktir: Birincisi, lüks pazarı hem İtalya'da hem de dünya genelinde, diğerlerine nazaran çok daha yüksek seviyelerde sürekli büyümeyi temsil eden bir pazardır. İkinci neden ise çok işlevsel bir durumdan kaynaklanmaktadır: Çoğu zaman kapalı ve sadece kendi dinamikleriyle ilerleyen bu sektörlere girmenin zorluğunu aşmayı hedefler.

Accademia del Lusso'daki öğretim metodu, birbiriyle yakından bağlantılı iki yolu takip eden yenilikçi bir yaklaşıma dayanmaktadır: bunlardan biri tekniğe ve yaratıcılığa, diğeri ise yönetime odaklanmıştır.

 

Accademia del Lusso'daki tüm öğretmenler, moda, tasarım ve lüks sektörlerinin önde gelen işletmelerinde görev alan profesyonellerdir.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA