İtalya Bayrağı

İtalya

Accademia Italiana

Genel Bilgiler

Floransa ve Roma’da iki kampüsü bulunan Accademia Italiana, öğrencilerin yaratıcı potansiyellerini geliştirebilecekleri bir ortam sunmaktadır. Öğrenciler burada çeşitli tasarım, sanat ve dilbilim alanlarında profesyonel gelişim ve uzmanlaşma için harika bir ortamdan faydalanırlar. Eğitim dönemini tamamlayan her öğrenci profesyonel kariyerine başlamaya hazırdır. Accademia Italiana'da kuruluşundan bugüne kadar binlerce öğrenci eğitim almış, enstitü ile temas eden yüzlerce profesyonelle birlikte canlı ve sürekli bir fikir akışı oluşturmuştur.

Üniversite Bilgisi
AI’deki sınıflar ve laboratuvarlar, öğrencilerin gerçek dünyaya temas etmelerini sağlamak, uygulamalı ve pratik bir deneyim kazanabilmeleri için tasarlanmıştır. İş dünyasıyla olan bağlarımız, öğrencilerimizin bilgilerini somut bir şekilde teyit etmelerini sağlar. Accademia Italiana kendi alanında en prestijli uluslararası kuruluşlardan biri olarak kabul edilir. Pek çok ünlü tasarımcı ve ünlü isim, Accademia Italiana'ya duydukları saygıyı dile getirmişlerdir. 

Accademia Italiana, Toskana'da İtalya Eğitim Bakanlığı'nın (MIUR) lisans diplomasına eşdeğer derecelerde (D.M. n.76 del 4/02/2013 ve sonrası) diploma vermeye yetkili tek özel moda ve tasarım akademisidir Enstitü, ayrıca, üç yıllık uluslararası eğitim tamamlandıktan sonra Avrupa Lisans Diploması vermeye yetkili bir kurum olarak Avrupa Akreditasyon Kurulu tarafından akredite edilmiştir. Accademia Italiana’nın üç yıllık lisans programlarına kayıtlı öğrenciler çift diploma alabilirler.

Okulun Profesyonelleri
Okul, her yıl alanında uzman kişilerle seminerler düzenlemektedir ve öğrencilere moda dünyasının önemli profesyonellerinden öğrenme fırsatı ve mesleki deneyim sunar. Accademia Italiana tarafından düzenlenen etkinliklerde sunum yapan konuklar arasında şunlar yer alıyor: Vivienne Westwood, Eva Cavalli, Carla Fendi, Roberto Capucci, Franca Sozzani (Vogue Italia Direktörü), Ottavio ve Rosita Missoni, Anna Molinari (Blumarine), Guillermo Mariotto (Gattinoni) ), Renato Balestra, Ermanno Scervino, Elio Fiorucci, Brunello Cucinelli ve diğerleri.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA