Azerbaycan Bayrağı

Azerbaycan

Bakü Slavyan Üniversitesi

Genel Bilgiler

Bakü Slavyan Üniversitesi - Bakı Slavyan Universiteti

Bakü Slavyan Üniversitesi kardeş ülke Azerbaycan'da yer alan bir devlet üniversitesidir. Üniversite Bakü şehrinde bulunmaktadır. 1946 yılında kurulmuş olan Azerbaycan Öğretmen Enstitüsü, 2000 yılında Azerbaycan Devlet Başkanı Haydar Aliyev’in talimatı ile oluşturulan profesör kadrosu ile üniversite statüsüne geçmiş ve Slavyan Üniversitesi adını almıştır. 

Kaliteli Eğitim, Ekonomik Harç Ücretleri

Bakü Slavyan Üniversitesi hem kaliteli eğitimi hem de ekonomik olması nedeniyle, dünyanın pek çok ülkesinden öğrencilerin tercih ettiği üniversitelerden biridir. Özellikle Bölgecilik ve Uluslararası İlişkiler konularında verdiği eğitim ile öğrencilerine bu alanlarda uzmanlaşma olanağı sağlamaktadır. Çift dilli eğitim programları sunması, dünyadan birçok öğrenci tarafından daha fazla tercih edilmesinde önemli bir etkendir. Ayrıca kurum, sınavsız bir üniversitedir ve yurt dışında uygun harç ücretleri ile okuyabileceğiniz saygın bir okuldur.

Çağdaş Bir Eğitim Anlayışı

Çağdaş bir eğitim anlayışı içinde olan Slavyan Üniversitesi, yurt dışındaki birçok üniversite ile iş birliği ve değişim programlarına katılmak suretiyle farklı üniversitelerde eğitim olanağı da sunmaktadır. Geniş kapsamlı birçok olanağa sahip olan öğrenciler, kültürel ve sosyal fırsatlarla eğitim hayatları boyunca dünyaya bakış açılarını da geliştirme olanağı bulmaktadırlar. Kariyer basamaklarını tırmanmak için ideal olabilecek sayılı üniversitelerden biri olan Bakü Slavyan Üniversitesi, bu bakımdan son derece popüler bir okuldur.

Üniversitenin Fakülteleri

Bakü Slavyan Üniversitesi’nde Uluslararası ilişkiler ve Bölgecilik Fakültesi, Filoloji Fakültesi, Pedagoji Fakültesi, Tercüme Fakültesi, Gazetecilik Fakültesi, Yaratıcılık Fakültesi ve İlave Eğitim Fakültesi olmak üzere 7 fakülte yer almaktadır. Bunların ilk beşinde lisans, son ikisinde ise yüksek lisans eğitimi verilmektedir. Bu fakültelerin haricinde, Genel Dilbilim ve Rus Dili Bölümü, Edebiyat Teorisi Bölümü, Sivil Savunma ve Tıbbi Bilgiler Bölümü, Beden Eğitimi ve Spor Bölümü, Azerbaycan Tarihi ve Sosyal Bilimler Bölümü olmak üzere eğitim veren, 5 adet anabilim dalı mevcuttur. Fakültelerde konusunda uzman birçok profesör, doçent ve öğretim görevlisi bulunmaktadır. Eğitim alan öğrencilerin üniversite yurtlarından faydalanma imkânı vardır.

Üniversite Kütüphanesi

1946 yılından bu yana faaliyet gösteren kütüphanenin 530.000 adet kitap fonu bulunmaktadır. Kütüphanede 4 ayrı bölüm vardır:

- Kitapların edinimi  departmanı;
- Bilgi-bibliyografik bölümü;
- Eğitim edebiyatı bölümü;
- Bilimsel ve kurgu edebiyatı bölümü.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA