İtalya Bayrağı

İtalya

Bari Üniversitesi

Genel Bilgiler

1925’te kurulan Bari “Aldo Moro” Üniversitesi, İtalya’nın 58 devlet üniversitesinden biri olup günümüzde Bari, Brindisi ve Taranto kampüslerinde 60.000’den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. Üniversitenin adı, en ünlü öğrencilerinden biri olan Aldo Moro’dan gelir. Ünlü devlet adamı Aldo Moro, Bari Üniversitesi’nde birkaç yıl Ceza Hukuku dersleri vermiştir. 

Üniversite Bilgisi
Bari Üniversitesi’nde lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde eğitim programları bulunmaktadır. Öğretim faaliyetlerinin yanı sıra, doktora seviyesinde bilimsel araştırmalara büyük önem verilmektedir. Bari Üniversitesi’nin araştırma merkezleri son derece interaktif merkezler olup farklı departmanlar, üniversiteler ve diğer araştırma merkezleriyle sıkı bağlar içinde faaliyet göstermektedir. Üniversite bünyesinde Departmanlar Arası Bilimsel Müzecilik Servisi, Zooloji Müzesi, Yer Bilimleri Müzesi, Botanik Bahçeleri, Akdeniz Bilim Üssü Müzesi gibi müzeler de bulunmaktadır. Bu müzeler, bilimsel faaliyetlerin geliştirilmesinde büyük önem taşır.

Bari Hakkında
Bari, İtalya'nın Adriyatik Denizi kıyısındaki Bari eyaletinin ve Puglia bölgesinin başkentidir. Anakara Güney İtalya'nın Napoli'den sonra ikinci en önemli ekonomik merkezidir ve bir liman ve üniversite şehri ve aynı zamanda Saint Nicholas şehri olarak bilinir. Bari, dört farklı kentsel bölümden oluşmaktadır. Kuzeyde, iki modern liman arasında, muhteşem Saint Nicholas Bazilikası, San Sabino Katedrali (1035-1171) ve Frederick II için inşa edilmiş olan Swabian Kalesi ile iki modern liman arasında yakın bir şekilde inşa edilmiş eski şehir vardır. Güneyde, kentin modern kalbi olan Murat mahallesi (Joachim Murat tarafından inşa edilmiştir); deniz üzerinde bir gezinti yolu ve ana alışveriş bölgesi ile dikdörtgen bir ızgara plan üzerinde yer almaktadır. 

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA