İtalya Bayrağı

İtalya

Bari Üniversitesi

Genel Bilgiler

1925’te kurulan Bari “Aldo Moro” Üniversitesi, İtalya’nın 58 devlet üniversitesinden biri olup günümüzde Bari, Brindisi ve Taranto kampüslerinde 60.000’den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. 

 

Üniversitenin adı, en ünlü öğrencilerinden biri olan Aldo Moro’dan gelir. Ünlü devlet adamı Aldo Moro, Bari Üniversitesi’nde birkaç yıl Ceza Hukuku dersleri vermiştir.

 

Bari Üniversitesi’nde lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde eğitim programları bulunmaktadır. Öğretim faaliyetlerinin yanı sıra, doktora seviyesinde bilimsel araştırmalara büyük önem verilmektedir. Bari Üniversitesi’nin araştırma merkezleri son derece interaktif merkezler olup farklı departmanlar, üniversiteler ve diğer araştırma merkezleriyle sıkı bağlar içinde faaliyet göstermektedir.

 

Üniversite bünyesinde Departmanlar Arası Bilimsel Müzecilik Servisi, Zooloji Müzesi, Yer Bilimleri Müzesi, Botanik Bahçeleri, Akdeniz Bilim Üssü gibi müzeler de bulunmaktadır. Bu müzeler, bilimsel faaliyetlerin geliştirilmesinde büyük önem taşır.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA