Almanya Bayrağı

Almanya

BAU International

Genel Bilgiler

BAU International Berlin

BAU International Berlin Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Berlin'in merkezinde bulunan, devlet tarafından tanınan ve kâr amacı gütmeyen bir uygulamalı bilimler üniversitesidir. BAU International Berlin, öğrencilerinin akademik, kültürel ve dilbilimsel potansiyelini geliştirmeyi ve onları küreselleşmiş bir dünyada uluslararası kariyer fırsatlarına hazırlayan güçlü, yenilikçi ve pratiğe yönelik bir eğitim sunmayı hedeflemektedir.

Uluslararası Perspektifi Somutlaştıran Saygın Bir Kurum

20'den fazla ülke ve 5 kıtadan gelen öğrencileri ve akademik kadrosuyla uluslararası perspektifi somutlaştıran, açık fikirli, farklı kültürleri bir araya getiren ve ufuk açıcı bir çalışma ortamı sunmaktadır. BAU International Berlin aynı zamanda Hong Kong, İstanbul, Washington DC, Roma, Silikon Vadisi, Toronto ve Batum gibi akademik merkezler de dahil olmak üzere geniş bir uluslararası üniversite ağına dahil olup bu sayede eğitim ve staj değişim programları açısından geniş fırsatlar sunmaktadır. BAU International Berlin öğrencileri Erasmus+ programlarına da katılabilirler. Berlin International'daki tüm araştırma faaliyetleri Araştırma Enstitüsü tarafından koordine edilip desteklenmektedir.

Fakülte ve Enstitüleri İle BAU

Üniversitede eğitim ve araştırma faaliyetleri, İşletme Fakültesi, Tasarım Fakültesi, İngilizce Hazırlık ve Araştırma Enstitüsü olmak üzere dört birimde devam etmektedir. Tüm programların eğitim dili İngilizce'dir. İngilizce sertifikası almak için gerekli kriterleri karşılamayan öğrenciler için, Berlin International'da ayrıca İngilizce Hazırlık Okulu bulunmaktadır. Adaylar bunun için öncelikle bir Yeterlilik Sınavı'na tabi tutulurlar. İngilizce dilbilgisi yeterli olan öğrenciler birinci sınıftan başlayabilirler.

Üniversite Kampüsü

Üniversitenin kampüsü, Tiergarten sınırındaki Charlottenburg'da yer almaktadır. Kampüste yeni derslikler, bilgisayar laboratuarları, tasarım stüdyoları ve gruplar halinde çalışan öğrenciler için bir oda bulunmaktadır. Tüm öğretim tesisleri beyaz tahtalar ve projeler, ses ekipmanları ve internet erişimi ile donatılmıştır. Etkinlik ve Video Konferans Salonu, Cisco Systems tarafından birden fazla kamera kullanan bir video konferans sistemi ile faaliyet göstermektedir. Konferans salonu, ortak öğretim için BAU Global Network'ün bir parçası olan diğer kampüslere bağlanmak için kullanılmaktadır.

Berlin International dünyanın her yerinden öğrencilere açık bir kurumdur. Üniversitenin dili İngilizce olduğundan dolayı Almanca bir yeterlilik istenmemektedir. Ayrıca kurum, Mayıs 2019'da Alman Bilim ve Beşeri Bilimler Konseyi tarafından akredite edildi ve bu da onu Almanya'nın bilim politikası için en önemli danışma organının gereksinimlerini başarıyla karşılayan ilk yükseköğretim kurumu haline getirmiştir.

BAŞVURU TARİHLERİ: 1 Ocak – 15 Ağustos

BAŞLANGIÇ TARİHİ: Ekim

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA