İLK
1000
Almanya Bayrağı

Almanya

BITS - Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Genel Bilgiler

BITS Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi 

BITS - Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi; Almanya'nın Mannheim eyaletinde kurulmuş olup, bir Bilgisayar Bilimi ve Bilgi Sistemleri araştırma enstitüsüdür ve Mannheim Üniversitesi'ne bağlıdır. Enstitü Başkanı Franz Steffens'in önderliğinde BIT, yaklaşık 20 araştırmacıdan oluşan bir kadro istihdam etmektedir. Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ilk olarak Mannheim Üniversitesi'nde bir araştırma grubu olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. Kurumun eğitimi, standart iş uygulama yazılımlarına hitap etmekte olup, kendisini bilim ve kurumsal uygulamalar arasında bir arabulucu olarak görmektedir. 

3 Farklı Şehirde Faaliyet Gösteren Saygın Bir Kurum

Iserlohn, Berlin ve Hamburg’da faaliyet gösteren Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi; geleceğin tasarımcılarını ve yöneticilerini İşletme, Sanat & Tasarım, Yeni Medya ve İletişim ile Uluslararası Hizmet Endüstrileri / Spor Yönetimi'nden oluşan dört fakültede yetiştirmektedir. 2017 yılında BTK Sanat ve Tasarım Üniversitesi, BiTS İşletme Liderliği Üniversitesi'nin birleşmesinden doğmuştur.

Girişimci Dijital Düşünce

Üniversitede yaratıcılık, girişimci dijital düşünce ve uluslararası niteliğin getirdiği sinerji; fakülteleri zenginleştirip, eğitim-araştırma alanında yeni perspektifleri doğururken 4.0 çağında iş piyasasının ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ayrıca BITS Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, dünyanın en büyük küresel üniversite ağı olan Laureate Uluslararası Üniversiteleri’nin de bir parçasıdır.

Dünya Liderlerinden Biri

Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, 16 lisans ve 8 yüksek lisans derecesinin yanı sıra 3 çift lisans derecesi ve bir online MBA programı sunmaktadır. Lisans bölümleri arasında İşletme, Dijital İşletme, Spor ve Etkinlik Yönetimi, Futbol Yönetimi, Gazetecilik, İletişim, Psikoloji ve İşletme Psikolojisi gibi bölümler yer almaktadır. Yüksek lisans seçeneği sunan üniversitenin yüksek lisans bölümleri arasında ise Kurumsal Yönetim, Girişimci Ekonomisi, Finans ve Yönetim, Spor ve Etkinlik Yönetimi, Akıllı Şehir Yönetimi, İşletme Psikolojisi, Pazarlama Yönetimi ve Halkla İlişkiler bölümleri bulunmaktadır. Üniversite, Alman Bilim ve İnsani Bilimler Konseyi tarafından akredite edilmiş olup programları da FIBAA ve Merkezi Değerlendirme ve Akreditasyon Kurumu (ZevA) tarafından akredite edilmiştir. Ayrıca U-Multirank, AUBÜ’yü uluslararası oryantasyonda dünya liderlerinden biri kabul etmiştir.

Almanca ve İngilizce Müfredat

Tüm bu faktörleri tek bir akademik programda birleştiren AUBÜ, öğrencilerin geleceğin dijital iş piyasalarına kendilerini başarıyla hazırlamalarını ve hem kişisel hem profesyonel hedeflerine ulaşmalarını sağlar. AUBÜ'de Almanca ve İngilizce müfredatlı bölümlerde yüksek lisans programları sunulmaktadır. Girişimcilik Ekonomisi'nden İşletme Psikolojisi'ne uzanan program listesi, dünyanın pek çok yerinden gelen öğrencilere geniş seçenekte bir eğitim programı sunmaktadır.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA