Macaristan Bayrağı

Macaristan

Budapeşte Corvinus Üniversitesi

Genel Bilgiler

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilen Budapeşte’de bulunan Budapeşte Corvinus Üniversitesi, akademik kadrosunun dünya standartlarında bilimsel performans sergilediği, öğrencilerin Avrupa Birliği’nin en köklü üniversitelerine eşdeğer diploma ve birikimle mezun oldukları bir araştırma üniversitesi olarak kendini tanımlamaktadır. 1920’de kurulmuş olup Macaristan’ın ve Orta Avrupa’nın en iyi Ekonomi üniversitesi olarak kabul görmüştür. Macaristan’daki yöneticilerin önemli bir kısmı bu okuldan mezun olmuştur.

İşletme Fakültesi, İktisat Fakültesi ve Sosyal Bilimler Fakültesi kapsamında 11.000’den fazla öğrenciye eğitim veren Budapeşte Corvinus Üniversitesi’nde işletme, iktisat, sosyal bilimler gibi alanlarda çok kaliteli eğitim programları sunulmaktadır. Temel hedeflerinden biri, üniversitenin benzersiz perspektifini idame ettirerek profesyonel çeşitlilik ve farklı disiplinlerin çalışılmasından doğan sinerjiyi kullanmaktır. 

Üniversitenin uluslararası alandaki sağlam konumu, yılda 550 değişim öğrencisiyle açıkça görülmekte olup Avrupa Birliği Yaşam Boyu Öğrenme programı kapsamındaki Erasmus Projesinin Uluslararası Koordinasyon Ödülüne layık görülmüştür. Bu anlamda Macaristan’ın en iyi üç üniversitesinden biri kabul edilir. 

Konaklama

BCÜ’nün kendi yurdu bulunmakta olup mütevazı bir anlayışla hizmet vermektedir. Okula otobüsle 50 dk. mesafede yer almaktadır. Farklı seçenekleri değerlendirmek isteyenler aylık yaklaşık 300-350 € karşılığında her şey dahil oda veya 500 € civarındaki kiralarla tek kişilik alternatiflerini değerlendirebilirler.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA