Macaristan Bayrağı

Macaristan

Budapeşte Film Akademisi

Genel Bilgiler

Hem öğrenciler hem de endüstri işverenlerinin artan talebini karşılamak üzere, Budapeşte Film Akademisi ve Eötvös Loránd Üniversitesi bir araya gelerek Macaristan'da dinamik bir uluslararası film akademisi kurmuştur. Bu birliktelikten doğan BFA’da İngilizce ve Macarca film kursları ve uygulamalı eğitim sunulmaktadır.

BFA, film endüstrisinin her alanında ustalaşan, hem Avrupa hem de Amerika'da başarılı olabilecek donanıma sahip yeni nesil film yapımcılarını yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

BFA, film yapımcılığını sadece bir sanat biçimi olarak değil, aynı zamanda küresel bir iş olarak ele alıp öğretmektedir. Bu nedenle, müfredatın önemli bir kısmı, fonların nasıl geliştirileceğine, ortakların dahil edilmesine ve uluslararası ortak yapımların nasıl yaratılacağına odaklanır: Başka bir deyişle, film endüstrisinde başarılı bir kariyerin nasıl inşa edilip geliştirileceğine odaklanılır.

Kapsamlı, uygulamalı film işletmeciliği eğitimi

BFA’da film yapımında birbiriyle ilişkili olmanın da ötesine geçerek tek bir karmaşık operasyon oluşturan çeşitli ve çok yönlü çalışma alanları ele alınır. Bilgi derinleştikçe uzmanlığın da artacağı düşüncesiyle teorik eğitimler uygulamalı eğitimlerle desteklenir.

Bunun yanı sıra, ekonomik faktörler ve piyasa faktörleri de dikkate alınarak BFA mezunlarının film yapımcılığının ticari yönüne de hâkim olmaları amaçlanır.

BFA öğretim üyeleri, akademik eğitim almış eğitmenlerden ve uluslararası film topluluğunu temsil eden başarılı, ödüllü film yapımcılarından oluşmaktadır. Her biri öğrenciler ve mezunların öğrenmeleri ve ağlarını genişletmeleri için çok iyi birer kaynaktır.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA