Macaristan Bayrağı

Macaristan

Budapeşte Metropolitan Üniversitesi

Genel Bilgiler

Budapeşte, M.Ö. 1000'li yıllara dayanan çok eski ve zengin bir tarihe sahiptir. 1873 yılında Buda, Pest ve Eski Buda şehirlerinin birleşimiyle oluşan şehrin parkları ve birçok binası UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır. Zengin tarihinin yanı sıra ev sahipliği yaptığı festivallerle de Orta Avrupa’daki en büyük sanat ve kültür merkezi olarak görülmektedir. 

Orta Avrupa’nın Karpatlar bölgesinde yer alan Macaristan’da resmi dil Macarcadır ancak Almanca ve İngilizce ülkede yaygın olarak konuşulmaktadır. 

Dört tarafı kara ile çevrili Macaristan’ın ulaşım ağı çok gelişmiştir ve ülkenin gelir kaynağı ihracat odaklıdır. OECD üyesi olan Macaristan, yabancı yatırımları desteklemekte dünyanın lider ülkelerinden biridir ve endüstriyel ekonomisi hayli gelişmiştir.

2000 yılında devlet akreditasyonu ile kurulan Budapeşte Metropolitan Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, genç olmasına rağmen dinamik yapısı ve popüler programları ile kısa sürede yerli ve yabancı öğrenciler tarafından tercih edilen bir okul haline gelmeyi başarmıştır.

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de dört kampüsü olan Metropolitan Üniversitesi, hazırlık, lisans, yüksek lisans ve işletme alanında master (MBA) düzeyinde eğitim sunmaktadır. Ülkenin en büyük özel üniversitesi olup aynı zamanda en büyük sanat enstitüsüdür. 180’den fazla anlaşmalı olduğu üniversite ile öğrenci değişim programları açısından avantaj sahibidir. Diplomaları tüm Avrupa Birliği ülkelerince tanınır ve akredite edilmiştir. 

Özellikle Uluslararası İşletme bölümünde ön plana çıkan Budapeşte Metropolitan Üniversitesi’nde Turizm, Sanat, İletişim ve İşletme bölümleri mevcuttur.

Dünya standardında eğitim alırken cebinizi yormayacak bir okul arayanlar için en makul seçeneklerden biri olan Budapeşte Metropolitan Üniversitesi’nin bölüm fiyatları için ilgili sekmeleri ziyaret edebilir, daha ayrıntılı bilgi almak için Draft Yurtdışı Eğitim’in profesyonel danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA