İtalya Bayrağı

İtalya

Campania Luigi Vanvitelli Üniversitesi

Genel Bilgiler

Campania Luigi Vanvitelli Üniversitesi, Napoli ve Caserta arasındaki beş bölgede bulunan bir üniversitedir. 16 bölümüyle birlikte sahayla iyi entegre olan, kaliteli araştırmaları destekleyen, diğer üniversitelerle kültürel paylaşımda bulunan, kendi perspektifiyle araştırma gruplarından yeni inisiyatiflerin doğmasını destekleyen kaliteli bir eğitim kurumudur.

Üniversite Bilgisi
1991’de kurulan CLVÜ, 1 Kasım 1992 itibariyle faaliyetlerine başlamıştır. Bu bölgelerde bir zamanlar manastır, şapel ve kilise olarak hizmet veren, 18. ve 19. yüzyıldan kalma pek çok ünlü tarihi bina restore edilerek Campania Luig Vanvitelli Üniversitesi’nin hizmetine sunulmuştur. Üniversite, son yıllarda yoğun bir oryantasyon politikasıyla öğrencilerin eğitimini ve üniversite içindeki yaşam kalitesini bir adım öteye taşımak için büyük çaba sarf eden bir eğitim kurumudur. Üniversitede öğrencilere kariyer danışmanlığı ve sürekli destek sağlayan bir İş Bulma Merkezi de bulunmaktadır.

Başvuru Aşamaları
Vanvitelli Üniversitesi, kayıt yaptırmak isteyenlere öz değerlendirme testleri yapmaktadır. Bu testler, temel konularda genel hazırlık seviyesini ve sınav için seçilen alana yönelik tutumu ölçer ve öğrencilerin gelişmeleri gereken alanları gösterir. Üniversitenin herhangi bir programına kayıt yaptırmadan önce adaylar bu testlere girmelidir. Ancak bu testlerin sonucu öğrencilerin kabulünü etkilememektedir. 

Üniversite Sıralamaları
Üniversite, çeşitli sıralamalarda yüksek sırada yer almaktadır. CWUR‘a göre dünyanın en iyi 654. üniversitesi, URAP‘a göre ise dünyanın en iyi 568. üniversitesidir. Dünya Üniversite Sıralamaları Merkezi’ne göre 2021 yılında İtalya'nın en iyi 34. üniversitesi olmuştur.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA