Polonya Bayrağı

Polonya

Collegium Civitas Üniversitesi

Genel Bilgiler

Collegium Civitas, Orta ve Doğu Avrupa’nın en dinamik başkenti Varşova’da bulunan modern bir özel üniversitedir. Kurucularının ve akademik kadrosunun engin tecrübeleri ve bağlılığıyla, kurulduktan kısa bir süre sonra özellikle uluslararası ilişkiler, sosyal bilimler ve siyaset bilimi gibi alanlarda Polonya’nın en iyi üniversitelerinden biri haline gelmiştir.

2017’de açıklanan “Perspektywy” sıralamasına göre, Polonya’daki özel üniversiteler arasında 6. sıradadır. Uluslararası nitelik taşıma açısından ise tüm Polonya yüksek öğretim kurumları arasında üçüncülüğe yerleşmiştir. Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Sosyoloji alanlarında Polonya’nın en iyi üniversitesi seçilmiştir.

Collegium Civitas Üniversitesi’nde Avrupa ve Amerika’nın kaliteli okullarıyla ortaklaşa sunulan çift diploma programları da bulunur. Üniversite’nin partnerleri arasında Kingston Üniversitesi, Siena Üniversitesi, West Virginia Üniversitesi gibi köklü okullar bulunmaktadır. Collegium Civitas Üniversitesi’nin öğretim görevlilerinin önemli bir bölümü AB Parlamentosu üyesidir. Polonya’nın eski devlet başkanı Bronislaw Komorowski de mevcut durumda üniversite bünyesinde ders vermektedir. 

CCÜ’de 50’den fazla ülkeden gelen öğrenciler eğitim almaktadır. 60’tan fazla Erasmus değişim programına üye olan üniversite, ABD dahil olmak üzere dünyanın pek çok üniversitesiyle çift taraflı değişim anlaşmalarına da sahiptir.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA