Bosna Hersek Bayrağı

Bosna Hersek

Doğu Saraybosna Üniversitesi

Genel Bilgiler

Doğu Saraybosna Üniversitesi, Bosna Hersek'te 15 fakülte ve 2 sanatsal akademi biriminde 56 lisans, 48 yüksek lisans, 11 doktora bölümü ve 13.000 öğrencisi ile 1942 yılından bu yana eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. 

Eğitim dili pek çok bölüm için Sırpça olmasına rağmen İngilizce eğitim verdiği bölümlerde mevcuttur. Tıp ve Diş Hekimliği bölümlerinde uygun harç ücreti ile İngilizce eğitim alma şansı veren Doğu Saraybosna Üniversitesi; teknolojinin gereksinimlerini içinde barındıran Bosna Hersek'in çağdaş bilim örnekleri arasında yer almaktadır. 

Doğu Saraybosna Üniversitesi kurulduğundan beri bilimsel kapasitesini artırmak amacıyla bölgesel ve uluslararası işbirliklerine stratejik hedefler ile katılım gerçekleştirmektedir. Tüm etkinliklerin verimli şekilde gerçekleştirilmesi bilimsel araştırmaların geliştirilişimine katkı sağlayacak projeler üretmeye ve mevcut projelere dahil olmaya çalışmaktadır.  

Doğu Saraybosna Üniversitesi, Bosna Hersek'teki ilk akredite devlet yüksek öğretim kurumudur.

Avrupa ve Dünya'da yükseköğretim kurumları ile imzaladığı 55 adet anlaşmasının yanı sıra ilgili üniversiteler ile kuruluş birimlerinin işbirliğini tanımlayan 119 adet özel anlaşması bulunmaktadır.

Değişim Programları:

CEEPUS ve Erasmus + KA1 programları  ile öğrenci ve eğitmenlerin uluslararası hareketliliğine imkan tanımaktadır.  Programlar kapsamında her yıl onlarca öğrenci ve eğitmen farklı bir ülkede ve okulda eğitim ve araştırma hayatına devam ederken başka bir kültürü tanıma fırsatına erişebiliyor. 

* Üniversite öğrenim harçları tüm diğer Bosna Hersek üniversiteleri gibi Bosna Hersek markı ile işlem yapmaktadır.
1 KM = 0,51 € 

Ayrıntılı bilgi için danışmanınıza ulaşabilirsiniz.

 

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA