Almanya Bayrağı

Almanya

EBC Üniversitesi

Genel Bilgiler

EBC Üniversitesi - EBC HOCHSCHULE 

EBC Üniversitesi; 1934 yılında Hamburg şehrinde kurulan özel bir üniversitedir. Kurum, akademik eğitimde uzun yıllara dayanan bir deneyim ile eğitim ve öğretim hayatını sürdüren ve devlet tarafından tanınan bir üniversitedir. EBC Üniversitesi, lisans ve yüksek lisans seviyelerinde sadece İşletme alanında eğitim vermektedir. Berlin ve Düsseldorf’ta da kampüsleri bulunan 84 yıllık bu prestijli yüksek öğrenim kurumuna kabul edilmek için, giriş sınavı ve önceki transkriptler gibi kriterler baz alınmaktadır. Kabul oranı %30 ila %40 oranında değişmektedir. Bu da okulun ne kadar seçici olduğunu göstermektedir. 

Uluslararası Üniversiteler İle İşbirliği

EBC Yüksekokulu’nun aralarında Madrid, Londra, Shangai ve New York şehirlerinin de bulunduğu dünyanın pek çok yerinden 85 enstitü ile ortaklığı bulunmaktadır. Ayrıca 1980'lerin sonundan bu yana, EBC Üniversitesi yurt dışındaki üniversitelerle işbirliği yoluyla lisans ve yüksek lisans alanında çeşitli eğitimler sunmaktadır. Üniversitenin her kampüsünde öğrencilerin yurt dışında eğitim almak için başvuru yapabilecekleri ve süreci takip edecekleri ofisler bulunmaktadır. Kampüslerin konumu ve okulun eğitim sistemi, öğrenciyi doğrudan iş hayatına hazırlamaya yöneliktir. Uzun zamandır süregelen ortaklıkların sonucu olarak okul size uluslararası pek çok şirkette, üniversitede ve enstitüde eğitim ve staj imkanı sunmaktadır. Bu da iş hayatına adım atabileceğiniz fırsatların daha henüz üniversite bünyesindeyken şekillenmesi anlamına gelmektedir. İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Çince gibi yabancı dil derslerinin önemli bir yere sahip olduğu EBC Uluslararası İşletme Yüksekokulu’nda, lisans ve yüksek lisans programları bulunmaktadır. 

Burs İmkanı

EBC bölüm fiyatlarında yıllık peşin ödemelerde %2, üç yıllık peşin ödemelerde %4, kayıt yaptıran kardeşler için ise %10 oranında indirim uygulanmaktadır. Bununla birlikte EBC Üniversitesi'nde çeşitli burslara başvurabilirsiniz. Bunlar, olağanüstü performanstan sosyal seçime ve mesleki becerilere kadar farklı gereksinimlere dayanmaktadır. Ayrıca, kayıt ücreti 300 € olup derslerin başlamasından 6 hafta önce ödenmelidir.

Almanya'nın en büyük özel eğitim kurumlarından biri olan Euro Okul Organizasyonu'nun (ESO) bir üyesi olarak, DIN EN ISO 9001 kalite yönetim sistemine göre sertifikalandırılan kurumun tüm çalışma programları ayrıca Bilim Konseyi ve Akreditasyon Konseyi standartlarına göre FIBAA, AHPGS veya ZEVA tarafından sertifikalandırılmış olup,  devlet tarafından da tanınmaktadır. 

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA