Polonya Bayrağı

Polonya

Gdansk Tıp Üniversitesi

Genel Bilgiler

Güzel plajları ve köklü tarihiyle Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Gdansk’ta yer alan Gdansk Tıp Üniversitesi, Kuzey Polonya’nın en büyük tıp üniversitesidir. Perspektywy Eğitim Vakfı’nın 2018 sıralamasına göre ülkenin birinci tıp üniversitesi olup Polonya’nın en iyi devlet okulları arasında yedinci sıradadır. GTÜ’de 4 fakültede 6.000’den fazla lisans ve yüksek lisans öğrencisine eğitim verilir: Sağlık Bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve üniversiteler arası Biyoteknoloji Fakültesi. GTÜ’de Premedikal, Tıp Doktoru, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik ve doktora programları sunulmakta olup hepsi İngilizce müfredatlıdır.

Üniversite Bilgisi
Uluslararası öğrenciler, GTÜ öğrencilerinin %17’sinden fazlasını oluşturur ve Gdansk’taki tüm uluslararası öğrencilerin yarısına karşılık gelir. Öğrencilerin çoğu İsveç, Norveç, Hindistan, Suudi Arabistan, Kanada, ABD, İngiltere, Türkiye, Almanya, İspanya ve Irak’tan gelmektedir.

Üniversite Hastanesi

Üniversite hastanesi ve Akademik Klinik Merkezi okulun kampüsünde hizmet vermektedir. Her yıl ortalama 250 bin hasta bu iki hastaneye başvurur ve tedavi görür. Üniversite, uluslararası düzeyde verdiği kaliteli eğitim kadar hastanesindeki başarısıyla da bilinmektedir.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA