Makedonya Bayrağı

Makedonya

Güneydoğu Avrupa Üniversitesi

Genel Bilgiler

Güney Doğu Avrupa Üniversitesi Makedonya’nın ilk özel üniversitelerinden biri olup, Makedonya’nın Kalkandelen şehrinde  2001 yılında kurulmuştur. Kurulduğu tarihten itibaren kısa sürede Makedonya‘nın saygın üniversitelerinden biri haline gelmiştir. Gelişmiş imkanlara ve olanaklara sahip kampüsü, kampüs içerisinde bulunan modern yurtları, dünyanın çeşitli ülkelerinden öğretim üyeleri ve öğrencileri ile Avrupa Birliği Bologna süreci normlarına uygun bir şekilde eğitim vermektedir.

Üniversite Bilgisi
Güneydoğu Avrupa Üniversitesinin uyguladığı tüm programlar Makedonya Cumhuriyeti Akreditasyon Kurulu tarafından onaylanarak akredite edilmiştir. Üniversitenin YÖK tarafından tanınırlığı bulunmaktadır. Güneydoğu Avrupa Üniversitesinde Makedonca, Arnavutça ve İngilizce dillerinde eğitim verilmektedir. Makedonca ve Arnavutça Eğitim veren bölümler için 1 yıl dil eğitimi alma zorunluluğu bulunmaktadır. Şu anda üniversitede 5200 öğrenci eğitim görmektedir.

Kütüphane
Max van der Stoel Kütüphanesi, Güney Doğu Avrupa Üniversitesi'nin bilimsel araştırma ve eğitim amaçlarına hizmet eden kurumsal bir kütüphanedir. Merkez Kütüphane, Kalkandelen'deki SEEU Kampüsü'ndeki 702 numaralı binada elverişli bir konuma sahiptir ve adını üniversitenin ilk fahri doktoru olan AGİT Ulusal Azınlıklar Yüksek Komiseri Max van der Stoel'den almıştır.

Öğrenci Servisi
Güneydoğu Avrupa Üniversitesi, öğrencilere kayıtlarından başlayarak, eğitimleri sırasında ve mezuniyetten sonra mali destek ve rehberlik için çeşitli hizmetler sunmaktadır. Öğrencilere yönelik tüm hizmetler, belirli programların misyon ve politikalarını gerçekleştirmek ve öğrencileri etkin ve tutarlı bir şekilde desteklemek içindir.

Kurumsal beklentiler ile öğrencilerin ihtiyaçları arasındaki etkileşimin kilit noktası olan üniversitedeki öğrenci destek hizmetleri, eğitim sürecinin ayrılmaz bir parçası olarak öğrencilerin eksiksiz bir deneyim yaşamasına katkıda bulunur.

Fakülteler
-Hukuk Fakültesi
-Kamu Yönetimi Fakültesi
-İşletme fakültesi
-İletişim Bilimleri ve Teknolojiler Fakültesi
-Pedagoji Fakültesi

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA