Almanya Bayrağı

Almanya

HWTK Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Genel Bilgiler

HWTK Uygulamalı Bilimler Üniversitesi - Hochschule für Wirtschaft, Technik und Kultur

HWTK Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, devlet tarafından akredite edilmiş özel bir üniversite olup Almanya'nın Berlin şehrinde faaliyet göstermektedir. Kurumun ayrıca Baden-Baden’de bir kampüsü bulunmaktadır. 2011’de kurulan HWTK’da eğitim-öğretim faaliyetleri 1 Ekim 2012 yılında başlamıştır. F+U Group iştiraki olan HWTK, Avrupa'nın önde gelen tanınmış eğitim şirketinin, F+U Group'un, 30 yılı aşan deneyiminden faydalanmaktadır. Kurumun eğitim dili ise Almanca ve İngilizce'dir.

HWTK, bilginin pratik uygulamalarına güçlü şekilde yönelen bir üniversite olup pratik perspektifi rehber edinmiştir. HWTK’de akademik teori ve profesyonel pratik, uygulamaya odaklanan programlarda birbirini çok iyi tamamlar ve mezun olanların kariyerlerine hızlıca adapte olmalarını sağlar. Kurumda eğitim, her bir öğrencinin ihtiyaçlarına göre tasarlanmıştır. Öğrenciler, farklı eğitim modelleri arasında sorunsuz ve kolayca geçiş yapabilirler.

Yurt Dışındaki Partnerler İle Staj Yapma Olanağı

HWTK, tüm çalışma alanlarında uluslararası yönelimin gücüne inanmaktadır. Almanya'nın önemli okulları arasında gösterilen kurum, öğrencilere mükemmel bir yabancı dil eğitimi sunmasının yanında, bünyesindeki öğrencilere yurt dışında iyi bilinen partnerler bünyesinde staj yapma olanağı da sağlanmaktadır. HWTK’da verilen derslerin tümü test edilmiş, akredite ve onaylıdır.

Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimleri

Üniversitede lisans eğitiminin yanında yüksek lisans eğitimi de verilmektedir. Yüksek lisans yapacağınız bölümler arasında İşletme Yönetimi ve Geliştirme bölümü ile birlikte Organizasyonel Gelişim Ve İş Koçluğu bölümü bulunmaktadır. İşletme Yönetimi ve Geliştirme yüksek lisans programı; sürekli değişen ekonomik ortamın zorluklarına aşina olan ve yönetim becerilerini çok çeşitli şirket alanlarında esnek bir şekilde nasıl kullanacağını bilen kişilerin talebine yanıt vermektedir.  Organizasyonel Gelişim Ve İş Koçluğu yüksek lisans programı ise, şirket ve kurumlardan mevcut personeli yeni yönetim zorluklarına uygun hale getirmek için her iki konu alanını da birleştirmeyi hedefleyen bir programdır.

Üniversitenin Kampüsü

Okulun kampüsü, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre şekillenmiştir. Kurumun başkent kampüsü; Berlin Kreuzberg'de merkezi bir konumda yer almakta  ve Berlin'in diğer turistik yerlerine sadece birkaç dakika uzaklıktadır. Yakın çevrede sayısız turistik yer  ve çok çeşitli  mekan, kafe, alışveriş merkezi vb. bulunmaktadır. Ayrıca bir çok müze ve sanat galerisi, kampüse oldukça yakın bir konumdadır. HWTK'de ikinci kampüs, Fransa sınırından uzak olmayan sanat ve kültür şehri Baden-Baden'dir. Baden-Baden kampüsü öğrencileri EurAka Baden-Baden gGmbH'nın binasında eğitim alırlar. Büyük ölçekli kampüs, öğrencilere  profesyonel ekipmanlarla aydınlık, büyük seminer odaları, ses stüdyosu ile bir etkinlik salonu sunmaktadır. 

Üniversite kütüphanesi; HWTK Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nin bir hizmet merkezidir ve öncelikle kurumda eğitim, öğretim ve araştırma için bilimsel bir kütüphane olarak hizmet vermektedir. Bilgi ve literatür temini için kütüphane hem ödünç alınabilecek kitaplara, hem güncel hem de özel olarak uyarlanmış analog medya stoklarına sahiptir. Bunun yanı sıra, çoğu tam metin olarak sunulan çeşitli medya türlerinin kapsamlı elektronik kaynakları da kütüphane bünyesinde bulunmaktadır. 

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA