Letonya Bayrağı

Letonya

ISMA Üniversitesi

Genel Bilgiler

ISMA Üniversitesi, Letonya'nın önde gelen yüksek eğitim kurumlarından biridir. ISMA, Avrupa’nın yükseköğretim ortamında zengin bir geleneğe ve geleceğe dair geniş bir vizyona sahip bir üniversitedir. ISMA öğrencileri, birkaç temel doğrultuda gerekli eğitimi alarak hayallerini gerçekleştirme fırsatından yararlanır. Bu alanlarda alacağınız eğitim Letonya Cumhuriyeti Bilim ve Eğitim Bakanlığı tarafından akredite edilmiştir.

ISMA, günümüzde Letonya ve Avrupa işgücü piyasalarında avantaj sağlayarak teoriyi ve pratiği bir araya getiren rekabetçi bir eğitim sunarken, aynı zamanda sürekli gelişim olanağı sunmaktadır.

ISMA, Letonyalı ve yabancı öğrencilere her seviyede eğitim imkânı sunar. Bunlar arasında birinci seviye mesleki yüksek öğretim, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora çalışma programları yer alır. ISMA öğrencileri gelecek planlarını karşılayacak düzeyde eğitim alırken, işgücü piyasasına odaklanan yaratıcılık ve liderlik becerilerini geliştirme fırsatı bulmaktadır. Öğrenciler eğitimlerinin ilk yılını tamamladıktan sonra öğrenci değişim programlarına katılabilir, prestijli yabancı üniversitelerde çalışmalarına devam edebilirler. Yaz stajı süresince uluslararası yabancı şirketlerde pratik beceriler kazanır ve mevcut becerilerini geliştirirler. Bu, edinilen bilgileri uygulamak, dünyayı öğrenmek ve yaz aylarında kazanılan gelir ile bütçeye katkıda bulunmak için de önemli bir fırsattır.

 

LİSANS BAŞVURU TARİHLERİ: Yaz dönemi: 1 Mart-31 Eylül; Kış dönemi: 1 Kasım-1 Şubat  

KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA