İtalya Bayrağı

İtalya

Istituto Europeo di Design

Genel Bilgiler

Istituto Europeo di Design okulu 50 yıldan fazladır dizayn, moda ve görsel iletişim alanlarında eğitim vermekte ve araştırmalar yürütmektedir. Bugün IED birinci sınıf akademik diplomalar veren ve lisans, yüksek lisans gibi dereceler sunan,  sürekli büyüyen uluslararası bir ağ konumundadır. Bu ağın en önemli parçaları ise IED’nin Roma, Torino, Madrid, Barselona, Sao Paulo, Venedik, Floransa ve Cagliari’de bulunan okullarıdır. 

 

Isituto Europeo di Design, 1966’dan beri teknoloji ve tecrübenin sinerjisine dayanan  yenilikçi ve çeşitlendirilmiş öğretim yöntemleri geliştirmektedir ve böylece genç profesyonellerinin iş dünyasına geçişini ve moda, dizayn ve iletişim gibi konularda kendilerini geliştirmelerini kolaylaştırmaktadır. Bilgi ve Tecrübe arasındaki bağ da IED’deki eğitimin nihai hedefi olan kültürel, yaratıcı ve eleştirel beceri ve yetkinlikleri geliştirmek için vazgeçilmez bir başlangıç noktasıdır.

 

Önde gelen kuruluşlarla ortaklıklar, IED’nin eğitim sisteminde çok önemli bir yer kaplar ve bütün süreçlerde öğrencilere kolaylık sağlar. IED’nin iş dünyası ile olan sürekli ve aktif ilişkisinin bir sonucu olarak 200’den fazla firma her yıl öğrencilerin eğitim programlarına çeşitli şekillerde katkıda bulunmaktadır.

 

Uluslararası bir kadroya sahip olan okul, dünyanın birçok bölgesinden öğrenciye eğitim vermektedir ve bu ülkelerin başında Uzak Doğu, Orta ve Güney Amerika ve Avrupa’dan ülkeler gelmektedir. Üniversite her yıl yaklaşık 2.000 yabancı öğrenci yetiştirirken şu ana kadar yaklaşık 100 farklı ülkeden öğrenci ağırlamıştır. 

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA