İtalya Bayrağı

İtalya

Istituto Marangoni

Genel Bilgiler

Istituto Marangoni, 1935’te Milano’da “Istituto Artistico dell’Abbigliamento Marangoni” adıyla kurulmuş olup 2015’te 80. yılını kutlamıştır. 80 yılı aşkın tarihinde Moda ve Tasarım dünyasının üst düzey profesyonellerinin yetiştiği bir okul olmuştur. Istituto Marangoni, özel bir İtalyan moda ve tasarım okuludur. Merkezi  Milano'dadır ve Floransa, Londra ve Paris'te, Çin'de Şanghay ve Shenzhen, Hindistan'da Mumbai ve Amerika Birleşik Devletleri'nde Miami'de şubeleri bulunmaktadır .

Hazırlık Eğitimi
Üniversitenin hazırlık eğitimi, diğer okullardan farklı bir anlayış içerir. Hazırlık eğitimi moda ve tasarım alanında henüz bir kursa gitmemiş, çizim ve estetik bakış üzerine herhangi bir yardım almamış, çizim ve tasarım konusunda istekli ama henüz ilerleme kaydedememiş adaylar içindir. Kurumda direkt hazırlık eğitimi alan öğrenciler diğer adaylara göre eğitimlerine oldukça ilerlemiş halde başlamaktadır. Ayrıca diğer adaylara göre daha şanslıdır. 

Lisans ve Diğer Eğitimler
Lisans eğitimleri 3 sene sürmektedir. Okulda ayrıca 1 yıllık yoğun eğitimler vardır. Okulun 1 yıllık yoğun eğitimleri; sertifika, diploma programları, hızlandırılmış eğitimler olarak da anılmaktadır. Okulun aynı zamanda kısa süreli programları bulunmaktadır. 2-4 hafta arası süren bu programlar  Pazartesi’den Cuma gününe kadar verilir. 

Okul Bilgisi
5 kıtadan dört nesil öğrenci yetiştiren IM, bugüne kadar moda ve lüks endüstrisine 45.000’den fazla profesyonel kazandırmıştır. Istituto Marangoni’de eğitim alan tanınmış profesyoneller arasında Domenico Dolce, Franco Moschino, Alessandro Sartori, Maurizio Pecoraro, Paula Cademartori, Andrea Pompilio ve Lucio Vanotti gibi isimler yer almaktadır. Bugün Milano (Moda ve Tasarım Okulu), Floransa (Moda ve Sanat Okulu), Paris, Londra, Şangay, Shenzen, Mumbai ve Miami gibi moda, tasarım ve lüks başkentlerinde bulunan okullarında yılda 4.000 öğrenci eğitim almakta olup bu öğrenciler 107 farklı ülkedendir. 

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA