İtalya Bayrağı

İtalya

Istituto Secoli Milano

Genel Bilgiler

Istituto Secoli, şehrin tam kalbinde, Porta Venezia bölgesindeki tarihi bir binada yer almaktadır. Bu alanda pek çok avant-garde mekân bulunmakta olup Montenapoleone üzerinden 'moda meydanına' yürüme mesafesindedir. Spazio Oberdan adlı çok işlevli merkez çok kısa bir mesafededir, bu merkez çağdaş sanat ve fotoğraf sergilerinin yanı sıra önemli sinema gösterimlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Okul, Milano'nun en eski kent müzesi olan Doğa Tarihi Müzesi'ne ev sahipliği yapan ünlü "Indro Montanelli" bahçelerinin tam karşısındadır.

Okul Bilgisi
Enstitü büyük ve aydınlık sınıflara sahiptir ve hem öğretim hem de öğrenilenleri uygulamaya koymak amacıyla tüm yeni nesil makine ve yazılımlarla donatılmıştır. Rahat çalışma alanları, seçkin öğrenci profili ve uzun yıllar boyunca geliştirilip iyileştirilen özgün öğretim yöntemi, öğrenci ve öğretmen arasında yakın ve işbirliğine dayalı bir ilişkinin kurulmasına olanak tanır. Bu yaklaşım muazzam bir katma değer yaratmaktadır.

Okulda eğitim faaliyetleri “Secoli Yöntemi” adı verilen bir anlayışla sürdürülmektedir. Bu yaklaşımla tasarımcıların fikirleri mükemmel bir şekilde tasarlanıp, yönetilen ürünlere dönüştürme süreci bir sanat olarak görülmektedir. Istituto Secoli’de modern moda endüstrisinin tüm süreçleri ve tekniklerinin yanı sıra giysi ve koleksiyon tasarlamayı öğrenebilir, farklı uzmanlıkları ve becerilerinizi sürekli geliştirme fırsatı bulabilirsiniz.

Kalifiye Eğitimler
Moda tasarımından üretim yönetimine kadar bir giyim koleksiyonu oluşturma süreçlerinin tüm aşamalarını öğrenebileceğiniz güçlü bir teknik-pratik baskıya sahip zengin eğitim programları Istituto Secoli'de öğrencilere sunulmaktadır. İtalyanca “moda yapmayı bilme”yi öğrenme fırsatı sunan kalifiye profesyonel öğretmenler tarafından düzenlenen lisans, yüksek lisans ve yönetici düzeyinde moda kursları bulunmaktadır.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA