Almanya Bayrağı

Almanya

Jena Üniversitesi

Genel Bilgiler

Geleneklere bağlı olmak ve geleceğe uzanan bakışlarla geleneklerimizi koruyarak geleceği şekillendirmek - bunlar Jena Friedrich Schiller Üniversitesi'ndeki tüm araştırma ve öğretimin altında yatan temel amaçlardır. FSU, Almanya'nın en saygın ve en tarihi üniversitelerinden biridir. Üniversitenin 1558 yılındaki kuruluşu, temeli siyasal değişime, inanç ve bilinç özgürlüğüne açık bir bağlılık anlamına geliyordu. Üniversite, kuruluşundan bu yana, Jena şehrini uluslararası bir akademi merkezi olarak haritaya yerleştirmiştir. Bugün Jena Üniversitesi Almanya’nın Thüringen eyaletindeki tek kapsamlı üniversitedir ve dünyanın her yerinden öğrencilerin yanı sıra bilim adamlarının da ilgisini çekmektedir.

 

FSU Jena halen erken dönemini karakterize eden yenilik duygusuna göre hareket etmektedir ve bugün kendisini yeni araştırma alanları ve yeni nesil bilim adamları için ileriye dönük bir merkez olarak görmektedir. Sonuç olarak, Üniversite geleneksel olarak disiplinlerarası ve uluslararası olarak düşünmekte ve çalışmaktadır. Halen 18.000'den fazla öğrenci Jena Üniversitesi'nde okumaktadır ve bu öğrencilerin büyük bir kısmının uluslararası bir geçmişi vardır. Dahası, Jena'nın karakteri, üniversitenin, şehrin kültürel ve teknolojik olarak zengin alanlarında ortaya çıkması ile şekillenmiştir. Bilim, kültür ve iş alanlarında aktif bir başlatıcı olan Üniversite, kentin ve bölgenin bir bütün olarak gelişmesini teşvik etmeyi taahhüt eder.

 

Ayrıca Jena Üniversitesi Alman Araştırma Vakfı, Alman Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı, Avrupa Birliği ve diğer vakıf ve kaynaklar tarafından desteklenmekte olup, uluslararası alanda da birçok partneri bulunmaktadır.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA