İLK
1000
Ukrayna Bayrağı

Ukrayna

Karazin Kharkiv Üniversitesi

Genel Bilgiler

VN Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi, ünlü Ukraynalı entelektüel Vasily Karazin'in ardından, Kasım 1804'te Kharkiv Üniversitesi olarak kuruldu. Doğu Avrupa'daki en eski eğitim kurumlarından biridir ve Lviv Üniversitesi'nden sonra Ukrayna'nın en eski ikinci öğretim kurumudur.

Kharkiv,Harkov Ulusal V.N. Karazin Üniversitesi'nde lisans, yüksek lisans, master, doktora programları bulunmaktadır. Harkov Ulusal V.N. Karazin Üniversitesi 'nin Akreditasyon seviyesi IV’dür. Karazin Üniversitesi ÖSS sınav şartı aramamaktadır. KHarkiv Ulusal V.N. Karazin Üniversitesi bölümleri okumak için meslek lisesi veya lise diploması yeterli olmaktadır. Harkov Ulusal V.N. Karazin Üniversitesi taban puanları yoktur. Lise veya meslek lisesi mezunları Harkov Ulusal V.N. Karazin Üniversitesi bölümlerinde İngilizce veya Rusça eğitim alınabilir.

VN Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi Kuzey Binası, Merkez Bilimsel Yapı ve Öğrenci Kampüsü. Üniversite aynı zamanda üç araştırma enstitüsünü, bir botanik bahçesi ve Üniversite Tarihi Müzesi, Doğal Tarih Müzesi ve Arkeoloji ve Etnografya Müzesi'ni işletmektedir. Ukrayna'da Nobel Ödülü sahibi üç kişiyi eğiten ve çalıştıran tek üniversitedir.

Karazin Üniversitesi Ukraynanın Harkov şehrinde bulunmaktadır . 2017 verilerine göre QS World Ranking Üniversite Dünyası sıralamasında En iyi ilk 1000 üniversite içerisine girmekte olup 382. sırada yer almaktadır.Üniversite Dünya sıralamasında ilk 1000 içerisinde yer aldığı için Mezunlardan LYS - YGS baraj puanı istenmez , Mezunlar YÖK denkliği konusunda problem yaşamamaktadır.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA