İLK
1000
Litvanya Bayrağı

Litvanya

Kaunas Teknoloji Üniversitesi

Genel Bilgiler

Kaunas Teknoloji  Üniversitesi, 16 Şubat 1922'de Litvanya'da kuruldu. Kaunas Teknoloji Üniversitesi, Baltık bölgesinin en büyük teknoloji üniversitelerinden biridir. İş dünyasıyla olan bağları, bilimsel araştırmalardaki liderliği, esnek disiplinler arası çalışma programları ve benzersiz öğrenim deneyimi ile tanınan KTÜ, uluslararası arenada kabul gören bir yüksek öğrenim kurumu olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Üniversite Bilgisi
Üniversitedeki çalışmalar, lisans, yüksek lisans, bütünleşik ve doktora düzeyinde eğitim seviyelerinde yürütülmektedir. Çalışma programının tüm gerekliliklerini yerine getiren öğrenciler, buna uygun diplomayı almaya hak kazanır (Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora). KTÜ’deki eğitim faaliyetleri toplamda 19 lisans ve 25 yüksek lisans programı kapsamında devam etmektedir. Üniversite ayrıca, pedagoji alanında akademik derece vermeyen profesyonel öğrenim olanakları da sunmaktadır.

Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında %2,7’lik dilimde yer alan KTÜ, yetenekli öğrencileri, akademisyenleri ve araştırmacıları bir araya getirmektedir. Vaka analizinden teknoloji transferine uzanan öğretim programlarıyla iş dünyasıyla yürüttüğü ortak çalışmalarda lider konumdadır. KTÜ bünyesinde değişim programları, staj olanakları, girişimcilere yönelik imkânlar, spor faaliyetleri gibi alanlarda çok çeşitli hizmetler sunulmaktadır. KTÜ Kariyer Fuarı, Baltık ülkelerinde gerçekleştirilen en büyük kariyer fuarı olup üniversite aynı zamanda Baltık ülkelerinin tek ve en büyük Bloomberg Finans Piyasası Laboratuvarına ev sahipliği yapmaktadır.

Misyon ve Vizyon
Üniversitenin misyonu, uluslararası düzeyde araştırma temelli çalışmalar sağlamak; Devletin sürdürülebilir kalkınması ve yeniliklerin gelişimi için bilgi ve yenilikçi teknolojileri geliştirmek ve aktarmak; yeteneklere ve liderlere ilham veren açık bir yaratıcı ortam yaratmak.

Üniversitenin vizyonu; üniversiteyi, bilgi ve teknolojilerin geliştirilmesine destek olan lider bir Avrupa üniversitesi haline getirmektir.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA