İLK
1000
Litvanya Bayrağı

Litvanya

Kaunas Teknoloji Üniversitesi

Genel Bilgiler

KTÜ, Baltık bölgesinin en büyük teknoloji üniversitelerinden biridir. İş dünyasıyla olan bağları, bilimsel araştırmalardaki liderliği, esnek disiplinlerarası çalışma programları ve unutulmaz öğrenim deneyimi ile tanınan KTÜ, uluslararası arenada kabul gören bir yüksek öğrenim kurumu olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Üniversitedeki çalışmalar, lisans, yüksek lisans, bütünleşik ve doktora düzeyinde eğitim seviyelerinde yürütülmektedir. Çalışma programının tüm gerekliliklerini yerine getiren öğrencilere buna uygun diplomayı almaya hak kazanır (Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora). KTÜ’deki eğitim faaliyetleri toplamda 19 lisans ve 25 yüksek lisans programı kapsamında devam etmektedir. Üniversite ayrıca, pedagoji alanında akademik derece vermeyen profesyonel öğrenim olanakları da sunmaktadır.

Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında %2,7’lik dilimde yer alan KTÜ, yetenekli öğrencileri, akademisyenleri ve araştırmacıları bir araya getirmektedir. Vaka analizinden teknoloji transferine uzanan öğretim programlarıyla iş dünyasıyla yürüttüğü ortak çalışmalarda lider konumdadır. KTÜ bünyesinde değişim programları, staj olanakları, girişimcilere yönelik imkânlar, spor faaliyetleri gibi alanlarda çok çeşitli hizmetler sunulmaktadır. KTÜ Kariyer Fuarı, Baltık ülkelerinde gerçekleştirilen en büyük kariyer fuarı olup üniversite aynı zamanda Baltık ülkelerinin tek ve en büyük Bloomberg Finans Piyasası Laboratuvarına ev sahipliği yapmaktadır.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA