Rusya Bayrağı

Rusya

Kazan Devlet Enerji Üniversitesi

Genel Bilgiler

Kazan Devlet Enerji Üniversitesi 1968 yılında Rusya’nın Kazan ilinde kurulmuştur ve bu sene 51. yıldönümünü kutlamaktadır. Dokuz yıl boyunca üniversiteye Rusya Bilimler Akademisi üyesi, Rusya Bilim ve Teknoloji Federasyonu’nun onurlu bir çalışanı ve teknik bilimler doktoru Tataristan Cumhuriyeti vatandaşı, Prof. Yuri G. Nazmeev başkanlık etti. 2003'ten itibaren üniversitenin rektörü, fizik-matematik bilimleri doktoru, profesör, Tataristan Cumhuriyeti'nin Bilim çalışanı olan Yuri Y. Petrushenko'nun onurlu bir çalışanı olan M. Lomanosov'du. 2011'in sonunda Kazan Devlet Enerji Mühendisliği Üniversitesi, teknik bilimler doktora derecesi olan Doçent Doktor Edward Y. Abdullazyanov tarafından yönetildi.

 

Kazan Devlet Enerji Mühendisliği Üniversitesi, Rusya Federasyonu'nda yükseköğretim veren üç özelleşmiş elektrik mühendisliği kurumundan (diğer ikisi Moskova Güç Mühendisliği Enstitüsü (Teknik Üniversitesi) ve İvanovo Devlet Enerji Mühendisliği Üniversitesi) ve dünyanın önde gelen üniversitelerinden bir tanesidir. 

 

Eğitim süreci kalifiye personel tarafından gerçekleştirilir. Öğretim elemanlarının% 21,2'sinden fazlası (576 kişi) bilim doktoru veya profesördür; % 70.2'si akademik derece ve unvanlara sahiptir (fen bilimleri doktorları - 73 kişi, felsefe doktorları (doktora) - 328 kişi). Profesör - öğretim üyesi kompozisyonu yeterli düzeyde olan Kazan Devlet Enerji Mühendisliği Üniversitesi, Rusya'nın tüm teknik üniversiteleri arasında önde gelen üniversitelerinden biridir.

 

Kazan Devlet Enerji Mühendisliği Üniversitesi temelinde, ısı ve elektrik enerjisi endüstrisi, elektrik mühendisliği ve elektronik, çevre koruma ve kaynakların rasyonel kullanımı alanlarında sorunların çözülmesi için çalışmaktadır. Tataristan Cumhuriyeti, Volga Bölgesi ve Batı Urallar’da KSPEU tarafından yürütülen bilimsel çalışmalar miktar ve kalite konusunda, Rusya Federasyonu'ndaki yüksek öğrenim kurumlarının en iyileri arasındadır. 

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA