Rusya Bayrağı

Rusya

Kazan Federal Üniversitesi

Genel Bilgiler

Rusya'nın Kazan bölgesinde bulunan Kazan Federal Üniversitesi, ülkenin en eski üniversitelerinden biri olup 2014 yılında 210. yaşını kutlamıştır. 

Kazan Federal Üniversitesi, seçkin akademisyenleri ve başarılarıyla insanlığın tümüne hizmet eden mezunları sayesinde uluslararası ün kazanmış köklü bir eğitim kurumudur. Üniversitenin benzersiz kültürü, Kazan ve Volga bölgesinin gelişimini şekillendirmiştir. 2010 yılında "Federal" üniversite statüsünü kazanmasıyla birlikte eğitim faaliyetleri daha da ivme kazanmıştır.

Kazan Federal Üniversitesi, günümüzde yerel ve uluslararası işbirliği programlarına katılım gösteren, akademi ve sektör arasında köprü görevi gören, uluslararası alanda üst düzey araştırmalar ve yeniliklerle adından söz ettiren bir eğitim kurumu haline gelmiştir. Son yıllarda çeşitli uzmanlık merkezleri ve dünya klasmanında araştırma ve eğitim laboratuvarları da kurulmuştur. 

Kazan Federal Üniversitesi, sağlam stratejisiyle dünyanın en iyi üniversiteleri arasında üst sıralarda yer alma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Üniversitede doğa bilimleri, fizik, matematik, BT, ekonomi, yönetim, beşeri bilimler, sosyal bilimler ve hukuk gibi pek çok alanda ve branşta lisans ve yüksek lisans çalışmaları sunulmaktadır.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA