Ukrayna Bayrağı

Ukrayna

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi

Genel Bilgiler

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi, kaydettiği başarılar ve mükemmel tesisleriyle Ukrayna’nın en önde gelen tıp kurumlarından biridir. 1992’de kurulmuştur. Geleneksel eğitim yöntemlerini ve araştırma ruhunu geniş bir bilgi havuzunda birleştiren, klinik atmosfere büyük önem veren bir kurumdur. Bu bağlamda geleneksel tıbbı modern tıpla bir araya getirirken pek çok noktada Avrupa müfredatına sadık kalan bir eğitim anlayışı vardır. Modern etikten taviz vermeyen, teknoloji odaklı ve yenilikçi fikirlerin geliştiği, dinamik bir tıp kurumu olma vizyonuna sahiptir.

KTÜ, Ukrayna’da pratik eğitimi en iyi medikal tesislerde sunan kurumlardan biridir. Bunun yanı sıra, uluslararası bağlantılarıyla öğrencilerini staj ve eğitim için Almanya ve Polonya’ya göndermektedir. Enstitülerinde 200’den fazla nitelikli uzman ve bilim insanı görev yapmaktadır.

Diş Cerrahisi, Terapötik Diş Hekimliği, Cerrahi ve Tüberküloz departmanlarının başkanları alanlarında dünyaca ünlü ve çığır açan profesörlerdir.

Kiev Tıp Üniversitesi, Dünya Sağlık Örgütü tarafından tanınan, Dünya Tıp Okulları Rehberi (World Directory of Medical Schools), IMED (Uluslararası Tıp Eğitimi Rehberi) ve Avicenna Veritabanında yer alan, dünyaca tanınmış bir kurumdur. 

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA