Polonya Bayrağı

Polonya

Kozminski Üniversitesi

Genel Bilgiler

1993 yılında kurulan Kozminski Üniversitesi, Polonya’nın başkenti Varşova’da yer almaktadır. Üniversite, uluslararası kuruluşların yaptığı dünyanın en iyi üniversite sıralamalarında Polonya ve Avrupa’da yüksek bir dereceye sahiptir. Kozminski Üniversitesi’nde İngilizce dilinde lisans ve yüksek lisans programları uygulanmaktadır. 

Kozminski'de eğitim, ders vermekten daha fazlasıdır. Öğretim süreçlerini destekleyen teknolojik yenilikler uygulanmaktadır. Yapay zeka, sanal gerçeklik ve oyunlaştırmaya dayalı çözümlerden yararlanarak bilgi birikimini deneyimle birleştiren okul, diğer teknolojilerden yararlanma olanağı ile öğrencilerini desteklemektedir. Örneğin, KU öğrencileri, çeşitli bilgi alanlarında 12.000 çevrimiçi kurs sunan LinkedIn Learning platformuna sınırsız erişime sahiptir. Hem öğrenciler hem de mezunlar “Financial Times” web sitesini premium kullanıcı olarak kullanabilirler.

Üniversite Bilgisi
Kozminski Üniversitesi, Varşova'da, Praga Północ bölgesindeki Jagiellońska 57/59 adresinde yer almaktadır. Üniversiteden şehir merkezine yaklaşık 15 dakikada ulaşabilirsiniz. 20 ve 18 numaralı tramvaylar ve 509 numaralı otobüs (istek üzerine) kampüsün hemen yanında durmaktadır. KÜ'de ayrıca üniversite binalarının arkasında spor sahası, dinlenme alanları ve otopark bulunan alanlar bulunmaktadır. Ana binanın hemen yanında bir Veturilo şehir bisikleti istasyonu ve bir paket makinesi vardır.

Engelli Öğrenciler İçin Olanaklar
Kampüsümüz, asansör, raylı sistem ve rampalardan yararlanabilen fiziksel engelli öğrenciler için tamamen erişilebilir durumdadır. Bazı sınıflarda, işitme engelli öğrencilere yardımcı olmayı amaçlayan indüksiyon döngü amplifikatörleri bulunur. İşitme engelli öğrenciler, üniversiteden kendilerine işaret dili tercümanı hizmeti sunmasını talep edebilirler.

Üniversite Kütüphanesi
KU kütüphanesi bir çevrim içi katalog erişim sistemi sunar. Kütüphanede bir okuma odasının yanı sıra bireysel ve ekip çalışması için bilgisayarlarla donatılmış ve internet erişimi sunan odalar bulunmaktadır. Kütüphane koleksiyonu 70.000'den fazla öğeden oluşmaktadır. Ayrıca öğrenciler toplam on binlerce kitap ve dergiye erişim sağlayan elektronik veri tabanlarını kullanabilirler. 

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA