İLK
1000
Polonya Bayrağı

Polonya

Krakow AGH Teknoloji Üniversitesi

Genel Bilgiler

1919 yılında Polonya’nın Krakow kentinde kurulan Krakow AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Polonya'nın en köklü, en prestijli okullarından bir tanesidir. Modern ekipmanlarla donatılmış uygulama laboratuvarları, çağdaş eğitim anlayışı ile Avrupa standartlarının da ötesinde bir eğitim sunmaktadır.

Üniversite Bilgisi
Krakow AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nde 16 fakültede 13.000 öğrenci eğitim görmektedir. Kendi bünyesinde verdiği kaliteli eğitimin yanı sıra Polonya’daki üniversite ve enstitülerin modernizasyonuna destek vermektedir. Pek çok üniversitenin akademisyenleri için de eğitim programları düzenleyen Krakow AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, araştırmalarıyla bilim ve teknoloji alanında Avrupa'da öncülük yapan bir eğitim kurumudur.

Krakow AGH Teknoloji ve Bilim Üniversitesi öğrencilerine sağladığı geniş imkanlarla da Avrupa standartlarında bir üniversitedir. Üniversite bünyesinde,  pek çok sosyal tesis bulunmakta ve öğrenci kulüplerinin faaliyetleri için merkezler kurulmaktadır. Krakow AGH Teknoloji ve Bilim Üniversitesi modern cihazlarla donatılmış bir bilim merkezine sahip olduğu gibi, Avrupa’nın en köklü bilgisayar merkezlerinden birine de sahiptir. 

Son Teknoloji İle Donatılmış Araştırma Merkezleri
1973 yılında kurulan Krakow AGH Teknoloji ve Bilim Üniversitesi Akademik Bilgisayar Merkezi, sadece Polonya’daki üniversiteler için değil, Avrupa’daki yükseköğretim kurumları için de bir örnek teşkil etmektedir. Yüksek hızlı internet hizmetlerini modern bilgisayar donanımlarıyla destekleyen üniversite, öğrencilerinin en son teknolojiyi kullanarak bilimsel araştırma yapmasını sağlamaktadır.

Krakow AGH Bilim ve teknoloji Üniversitesi 53 branşta  akademik eğitim vermesinin yanı sıra 200'den fazla alanda sertifika ve uzmanlık eğitimi sunmaktadır.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA