Polonya Bayrağı

Polonya

Krakow Ekonomi Üniversitesi

Genel Bilgiler

Krakow Ekonomi Üniversitesi (CUE), Polonya'nın en büyük ekonomi okulu olmasının yanı sıra Polonya'nın en büyük akademik merkezi olan Krakow'un üçüncü büyük üniversitesidir. Üniversite, Polonya'da 1990'ların başlarında İngilizce müfredatla eğitime başlayan ilk okuldur. CUE mezunları, bilgi ve becerilerini işverenin ihtiyaçları ile eşleştirme açısından Polonya’da en başarılı okullar arasındadır. Üniversitede yabancı öğrenciler için İngilizce olarak özel tasarlanmış programlar sunulmaktadır. Üniversitenin uluslararası temasları sayesinde öğrenciler ve öğretim üyeleri yurt dışına eğitim amaçlı seyahat edebilirler, yurt dışında staj yapabilirler ve çeşitli eğitimlere katılabilirler. Bu, üniversitenin öncelikleri arasında yer alır.

Üniversite Bilgisi
Krakow Ekonomi Üniversitesi’nde eğitim beş fakültede verilmektedir: İktisat ve Uluslararası İlişkiler Fakültesi, Kamu İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Finans ve Hukuk Fakültesi ve Ticari Bilimler ve İşletme Fakültesi ile Yönetim Bilimleri Fakültesi. Bu fakültelerde çok sayıda bölüm ve anabilim dalı bulunmaktadır, öğrenciler ve profesyoneller çeşitli çalışma ve uygulamalı araştırma fırsatlarından yararlanırlar.

Şehrin tam merkezinde bulunan Krakow Ekonomi Üniversitesi, çok etkileyici bir altyapıya sahiptir. Üniversite kampüsü 7 hektarlık bir alanı kaplar ve tesisleri hem modern hem de tarihi binaları içerir (XIX. yüzyıldan itibaren). Kapalı yüzme havuzu, tam boy spor salonu, fitness salonu ve geniş konferans salonları bulunan iki binadan oluşan büyük bir spor ve öğretim kompleksi bulunmaktadır. Öğrenciler modern konferans salonlarını, kütüphaneyi, uzman laboratuvarları, bilgisayar odalarını ve spor tesislerini kullanabilir.

Üniversitenin Misyonu
Bilgi toplumu ve küreselleşme çağında, modern ekonominin uluslararası pazarın zorluklarıyla yüzleşmek için bilimle güçlü bir şekilde desteklenmesi gerektiği düşüncesiyle, yeni küresel pazarda varlık gösterip başarılı olabilecek öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bilim insanları ile toplumun geri kalanı arasında sıkı bir uluslararası işbirliği yürütülmektedir.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA