Rusya Bayrağı

Rusya

Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi

Genel Bilgiler

Mühendislik ve robotik alanında son yıllarda büyük atılımlar yapan Rusya, teknoloji üniversiteleri konusunda pek çok rakibini geride bırakan akademik bir eğitimi öğrencilerine sunmaktadır. Ülkenin sınavsız bir eğitim sistemine sahip olması ve hem İngilizce hem de Rusça dillerinde yüksek öğrenim fırsatı tanıması yurtdışı eğitim konusundaki tercih edilebilirliğini arttırmaktadır.

Teknoloji alanında eğitim veren devlet üniversiteleri,  hayatımızın merkezi olduğu zamandan beridir akademik anlamda önem kazanmışlardır. Teknolojiden ayrı bir hayatı artık hayal dahi edemeyen insanoğlu bu sebepten dolayı teknoloji eğitimine odaklanmış kurumlara büyük yatırımlar yapmaktadır.

Rusya’nın Krasnodar şehrinde bulunan Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi Rusya’da bulunan en iyi teknoloji üniversitelerindendir. 1918 yılından beridir kaliteli bir eğitim veren kurum 45 bilimsel araştırma, uygulama ve tasarım birimiyle birlikte 8 fakülteyi ve 5 enstitüyü, 1400’den fazla eğitim ve öğretmen personelini de bünyesinde barındırmaktadır.

Kurum, yeni teknolojilerin uygulanması konusunda farklı öğretim yöntemlerinden, uluslararası ileri teknoloji metotlarından, medya teknolojilerine dayalı elektronik ders kitaplarından, simülatör sistemlerinden, laboratuvar kılavuzlarından, test ve öğretim sistemlerinden yararlanmaktadır. Kurumun kütüphanesi öğrencilere internet aracılığı ile dünya üzerinde bulunan tüm bilgi kaynaklarına erişim sağlar.

Kuban Devlet Teknik Üniversitesi’nin akademik misyonu, dünyanın iyiliğine hizmet edecek teknolojilere ön ayak olacak öğrencileri bilgi ve bilimle donatarak hayata hazırlamaktır. Bağımsız eylemi destekleyen, öğrencilerinin ön görü yeteneklerini geliştirmelerine altyapı sunan üniversite, sorun çözmek için inisiyatif alabilen sosyal bireyler yetiştirmektedir. Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi aynı zamanda Rusya’nın önde gelen en büyük eğitim ve araştırma merkezlerinden birisidir. Üniversite, kuruluşlar ve şirketler için ekonomi, mühendislik, imalat, enerji, inşaat, yol, petrol ve doğalgaz alanlarında uzmanlar yetiştirir. Üniversitenin akademik hedeflerinin arkasında güçlü bir temel eğitimin sağlanması ve öğrencilerin modern bilgi ile donatılması gibi idealist fikirler vardır.

Üniversitenin yüksek öğrenim programlarının tümünde  matematik, fen, sosyal bilimler ve ekonomi alanlarında yoğunlaştırılmış bir eğitim öğrencilere verilmektedir. Tüm bölümlerin müfredatı, eğitim içeriği ve kalitesi akademik uzmanlar tarafından düzenlenmekte ve izlenmektedir. Kurumun eğitiminin yetkinliği yerli ve yabancı bilim adamlarının teknolojinin son başarılarını bilimsel araştırmaların sonuçlarıyla birleştirmelerinden kaynaklanmaktadır.

Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi eğitime yönelik yenilikçi ve inovatif faaliyetler sayesinde uluslararası prestijini korumayı başarmış bir üniversitesidir. Yüksek kalitede eğitimi parolası yapan kurum dünya üniversiteleri arasındaki rekabeti güçlendirmektedir. Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi, Avrupa standartlarına uygun, yüksek kaliteli eğitim hizmetlerini öğrencilerine sunmak için canla başla çalıştığı için onursal Avrupa Kalite Ödülü’ne layık görülmüş bir eğitim kurumudur. Kurumun eğitim süreci yeni bilgi ve geleneksel teknolojilerin birleşimi ile öğretim araçlarının kullanımının geliştirilmesine dayanmaktadır.

Yurtdışında üniversite eğitimi almak ve kariyerinizi en doğru yoldan planlamak için Drat Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret ederek yurtdışı eğitimi konusunda kendini ıspatlamış uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA