Polonya Bayrağı

Polonya

Lazarski Üniversitesi

Genel Bilgiler

Lazarski Üniversitesi, 1993 yılında Ryszard Łazarski tarafından kurulan Varşova'da bulunan özel bir Polonya üniversitesidir.  Lazarski Üniversitesi, dünya çapında 1200 üniversitenin yer aldığı, Avrupa Komisyonu tarafından fonlanan U-Multirank sıralamasının en son versiyonunda Polonya’nın en iyi üniversitesi seçilmiştir. Lazarski Üniversitesi’nin dört programı İngiltere’de Coventry Üniversitesi ile ortaklaşa yürütülmektedir. Bu programlardan mezun olanlar hem Coventry Üniversitesi hem de Lazarski Üniversitesi’nden diploma almaktadır. Times Higher Education tarafından 2015’te “Yılın Üniversitesi” adlı prestijli ödüle layık görülmüştür. 

Üniversite Bilgisi
Üniversite, hukukçular , ekonomistler, iş adamları, memurlar, politikacılar ve diplomatlar yetiştirmektedir . 2017 yılında Polonya'nın ikinci özel üniversitesi olarak Tıp Fakültesi'nde de doktor yetiştirmeye başlamıştır  Üniversitede İngilizce müfredatlı programlarda eğitim gören öğrencilerin %80’inden fazlası Polonya dışından gelir. Geleceğinizi ve kariyerinizi önemsiyorsanız, Lazarski Üniversitesi öğrencilerinin %76’sından fazlasının henüz okurken iş bulduklarını söylemek isteriz. 

Üniversite Kampüsü
Lazarski Üniversitesi, Varşova'daki ilk özel üniversitedir. Ayrıca Polonya'da doktor yetiştirmeye başlayan ikinci özel üniversitedir. Üniversite kampüsü, Mokotów'un Varşova bölgesinde yer almaktadır. Kampüs; öğretim odaları, atölye odaları ve konferans salonlarından oluşan altı farklı bölüme (A, B, C, D, E, F) ayrılmıştır. Kampüs, 100.000'den fazla kitaba erişim sağlayan bir kütüphaneye de ev sahipliği yapmaktadır.

Spor Faaliyetleri
Üniversite öğrencileri, basketbol, ​​futbol, ​​judo, tenis, yüzme vb. Polonya Akademik Şampiyonaları da dahil olmak üzere bir dizi spor etkinliğine katılırlar. Lazarski Üniversitesi'nin kendi spor salonu ve tam donanımlı bir egzersiz odası vardır. Lazarski Üniversitesi'ndeki Beden Eğitimi Merkezi, sporu ve sağlıklı yaşam tarzını teşvik eden yıllık bir etkinlik düzenlemektedir: Spor Günü.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA