Polonya Bayrağı

Polonya

Lodz Müzik Akademisi

Genel Bilgiler

Lodz Müzik Akademisi; bestecilik, müzik teorisi, enstrümantal müzik, piyano, klasik müzik enstrümanları, oyunculuk, ses gibi branşlarda lisans ve lisansüstü eğitim vermektedir. Yurtdışı üniversite eğitimi için özellikle Avrupalı öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Lodz Müzik Akademisi, birçok klasik müzik organizasyonu ve uluslararası öğrenci değişim programına da üyedir. 

Eğitim kalitesiyle olduğu kadar yıl içinde düzenlediği müzik organizasyonlarıyla da adından söz ettiren Lodz Müzik Akademisi, başta klasik müzik olmak üzere birçok farklı müzik türünde konserler düzenlemektedir. 2002 yılında Lodz Müzik Akademisi Öğrenci Senfoni Orkestrası Başkanlığı' na getirilen Jan Milosz Zarzycki, akademinin adının uluslararası klasik müzik festivallerinde duyulmasına büyük katkı sağlamıştır. 

Polonyadaki üniversiteler ile ortak çalışmalar da düzenleyen Lodz Müzik Akademisi, müzik organizasyonları anlamında yıl içinde oldukça faaldir. Avrupa Birliği ülkelerindeki diğer müzik akademileriyle birlikte düzenlediği organizasyonlarla öğrencilerine uluslararası klasik müzik konserlerinde yer alma imkanı sağlayan üniversite, ayrıca yurtdışında oldukça ilgi çeken workshop çalışmaları da düzenlemektedir. 

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA