Polonya Bayrağı

Polonya

Lodz Müzik Akademisi

Genel Bilgiler

Lodz Müzik Akademisi, 20. yüzyılın başlarında Polonya'nın Lodz şehrinde kurulan bir müzik okuludur. Lodz Müzik Akademisi; bestecilik, müzik teorisi, enstrümantal müzik, piyano, klasik müzik enstrümanları, oyunculuk, ses gibi branşlarda lisans ve lisansüstü eğitim vermektedir. Yurt dışı üniversite eğitimi için özellikle Avrupalı öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Lodz Müzik Akademisi, birçok klasik müzik organizasyonu ve uluslararası öğrenci değişim programına da üyedir. 

Üniversite Bilgisi
Eğitim kalitesiyle olduğu kadar yıl içinde düzenlediği müzik organizasyonlarıyla da adından söz ettiren Lodz Müzik Akademisi, başta klasik müzik olmak üzere birçok farklı müzik türünde konserler düzenlemektedir. 2002 yılında Lodz Müzik Akademisi Öğrenci Senfoni Orkestrası Başkanlığı'na getirilen Jan Milosz Zarzycki, akademinin adının uluslararası klasik müzik festivallerinde duyulmasına büyük katkı sağlamıştır. 

Uluslararası Çalışmalar
Polonyadaki üniversiteler ile ortak çalışmalar da düzenleyen Lodz Müzik Akademisi, müzik organizasyonları anlamında yıl içinde oldukça faaldir. Avrupa Birliği ülkelerindeki diğer müzik akademileriyle birlikte düzenlediği organizasyonlarla öğrencilerine uluslararası klasik müzik konserlerinde yer alma imkanı sağlayan üniversite, ayrıca yurt dışında oldukça ilgi çeken workshop çalışmaları da düzenlemektedir. 

Polonya müzik sahnesini etkileyen akademinin eski rektörleri arasında, çellist, besteci, şef ve Wanda Wiłkomirska'nın kardeşi Kazimierz Wiłkomirski ve ayrıca Polonya Nişanı sahibi Kazimierz Sikorski vardır. 

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA