İLK
1000
Polonya Bayrağı

Polonya

Lodz Teknoloji Üniversitesi

Genel Bilgiler

Lodz Teknoloji Üniversitesi - Politechnika Łódzka

Polonya'nın en büyük ve önemli üniversitelerinden biri olan Lodz Teknoloji Üniversitesi; 1945 yılında kurulmuştur. Fakültelerinde gotik ve barok mimarisinden esintiler bulabileceğiniz üniversite, aynı zamanda bir devlet üniversitesidir. Şuanda 9 fakülte, 70 enstitü ve bölümde eğitim veren kurumun eğitim dili; Lehçe, İngilizce ve Fransızcadır. Polonya'nın öğrenci dostu bir ülke olmasından dolayı üniversitenin harç ücretleri diğer birçok Avrupa ülkesine göre çok daha uygundur ve öğrenciler burada uygun koşullarda eğitim alabilirler. 

Polonya'nın En İyi Üniversitelerinden Biri!

Polonya'nın en iyi teknik üniversitelerinden biri olan kurum,  2008 yılı Newsweek Polonya dergisi tarafından Lodz bölgesinin en iyi teknik okulu seçilmiştir. Araştırma, bilim, eğitim ve uluslararası iş birliğindeki başarıları nedeniyle Polonya'nın çok ötesinde bulunan Lodz Teknoloji Üniversitesi, mühendislikte güçlü bir geleneğe sahip dinamik ve sürekli gelişen bir üniversitedir. Şu anda 1.234 akademik personele ve 15.000'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmakta olan Lodz Teknoloji Üniversitesi, ulusal sıralamalara göre, birçok ulusal ve uluslararası akreditasyona sahipken, aynı zamanda 2019 yılında ülkenin en iyi dördüncü teknik üniversitesi seçilmiştir.

Çok Kültürlü Bir Ortam

Polonya Cumhuriyeti Öğrenci Parlamentosu tarafından PROStudent Üniversitesi olarak tanınan LTU, eğitim almak için harika bir yerdir. Çok çeşitli spor aktivitesi, eğlence ve öğrenci dernekleri ile öğrencilerine benzersiz bir deneyim yaşatır. Üniversite, hem Polonyalı hem de yabancı öğrencileri için öğrenci değişim programlarını memnuniyetle uygulamaktadır ve bu da onu çok kültürlü bir üniversite yapmaktadır. Üniversite, birinci sınıf mühendislik, yenilikçilik ve teknik becerileri ile tanınmaktadır. 

Üniversitenin kampüsünde bulunan 9 yurt binası, 3000 öğrenciye konaklama ve ücretsiz internet erişimi sağlamaktadır. Kampüste  ayrıca öğrenci organizasyon ofisleri, spor tesisleri, kantin, köşe mağazalar, liman ofisi, sağlık merkezi ve modern bir performans salonu bulunmaktadır.

Lodz Teknoloji Üniversitesi'ne Dair Bilgiler

-Lodz Teknoloji Üniversitesi'nde eğitim gören doktora öğrencisi Mateusz Rzeźniczak, Tokyo Olimpiyatları'nda 4x400 karma bayrak yarışında altın madalya kazanmıştır.
-Avrupa Yenilikçi Üniversiteler Konsorsiyumu'nun Polonyalı tek üyesidir.
-Lodz Teknoloji Üniversitesi, Polonya'da Eaquals Derneği tarafından yabancı dil eğitiminde kalite sertifikası alan ilk teknik üniversitedir.
-Üniversite, Erasmus öğrenci değişiminin liderlerinden biridir ve 'hareket dostu üniversite' ilan edilmiş olmaktan gurur duymaktadır. 
 

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA