İLK
1000
Polonya Bayrağı

Polonya

Lodz Üniversitesi

Genel Bilgiler

Lodz Üniversitesi, 1945 yılında Polonya'da kurulmuştur. Üniversitede 12 fakültede, 45′den fazla bölümde, Lehçe ve İngilizce eğitim verilmektedir. Lodz Üniversitesi, Polonya’nın en büyük ve en popüler üniversiteleri arasında saygın bir yere sahiptir. Üniversite, öğrencilerinin gelişimi için sürekli uluslararası işbirliği anlaşmaları yapmaktadır. Üniversitede 45 bölümde, 180′den fazla alanda uzmanlık eğitimi sunulmaktadır. Bununla birlikte birçok alanda doktora programı ile MBA de dâhil olmak üzere 90′dan fazla alanda yüksek lisans programı tercih edilebilmektedir. Üniversitede; İşletme, Bilgisayar Bilimleri, Kalkınma Ekonomisi, Ekohidroloji, İngilizce Dili ve Edebiyatı, Enformatik ve Ekonometri, Uluslararası İşletmecilik ve İşletme bölümlerinde lisans ve/veya yüksek lisans programlarında İngilizce eğitim verilmektedir.

Üniversite Bilgisi
Lodz Üniversitesi'nde az sayıda bölümde Almanca ve Fransızca eğitim de verilmektedir. Lodz Üniversitesinde 3800′ün üzerinde personel çalışmaktadır. Bunlardan yaklaşık 2300′ü akademik personeldir. Üniversitedeki profesör sayısı 200′ün üzerindedir. Üniversitede 41000'in üzerinde öğrenci lisans, yüksek lisans, doktora programlarında eğitim görmektedir. Üniversite, her yıl çok sayıda panel ve toplantı düzenlemekte, bunlara Polonya’dan ve Polonya dışından çok sayıda siyasetçi, iş adamı ve öğretim görevlisi konuşmacı olarak davet edilmektedir. Lodz Üniversitesi, birçok yabancı üniversite ile ikili anlaşmalar yapmıştır. Bunun sonucunda öğrencilerine çift diploma alma imkanı sunmaktadır.

Öğrenci Şehri Lodz Hakkında
Lodz, Polonya'nın kalbinde, birçok önemli Avrupa yolunun geçiş noktasında yer almaktadır. Lodz, Polonya'nın başkenti Varşova'ya sadece 125 km uzaklıktadır. Polonya'nın 3. büyük şehridir.
Lodz'da her yıl onlarca kültürel etkinlik düzenleniyor. Konserler, film, müzik ve tiyatro festivalleri giderek daha fazla seçkin konuk ve turisti cezbetmektedir. Tavsiye edilmeye değer etkinlikler şunlardır:
• Lodz Design 
• Kaşifler Festivali 
• Lodz Bienali 
• Fotofestival 
• Uluslararası Çizgi Roman Festivali 
• Yaz Film Festivali 

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA