Polonya Bayrağı

Polonya

Lublin Yaşam Bilimleri Üniversitesi

Genel Bilgiler

1955 yılında Yüksek Ziraat Okulu olarak kurulan Lublin Yaşam Bilimleri Üniversitesi, 1972 yılında bugünkü statüsünü almıştır. Lublin Yaşam Bilimleri Üniversitesi, tarımsal, biyolojik, veterinerlik, teknik ve ekonomik ve sosyal bilimleri kendi bünyesinde bütünleştirir. Tarımsal Biyomühendislik, Veterinerlik, Hayvan Bilimleri ve Biyoekonomi, Bahçe Bitkileri ve Peyzaj Mimarlığı, Üretim Mühendisliği, Gıda Bilimleri ve Biyoteknoloji ve Çevre Biyolojisi olmak üzere 7 fakültede araştırma ve öğretim faaliyetleri yürütmektedir.

Üniversite Bilgisi
Üniversite, makine ve mekanizmaların, tarım makinelerinin yapısal elemanlarının, püskürtücülerin ve kanalizasyon arıtma tesislerinin yapımı için çözümler konusunda münhasır haklara sahiptir. Hayvanlarda birçok hastalığın tedavisine yönelik yem katkı maddeleri veya müstahzarlar gibi tarım-gıda endüstrisi için sayısız çözümün sahibidir. Buna ek olarak, üniversite, diğerlerinin yanı sıra, etkisi olan yenilikçi araştırmalar yürütür.

SCImago 2020 dünya üniversite sıralamasında, Lublin Yaşam Bilimleri Üniversitesi, dahil edilen 68 Polonya üniversitesi arasında 31. ve Lublin'de 3. sırada yer almıştır. 

Engelli Öğrenciler İçin Çalışmalar
Lublin'deki Yaşam Bilimleri Üniversitesi, üniversitenin engelliler için erişilebilirliğini artırmak adına sürekli çalışma yapmaktadır. Öğrencilerimize eğitim sürecinde mümkün olan en iyi koşulları sağlamak için üniversitemiz çeşitli destekler sunmaktadır. Engelli her öğrenci, ihtiyaçlarına göre uyarlanmış bireysel yardımı üniversitemizden ve kampüsümüzden alabilirler.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA