Polonya Bayrağı

Polonya

Maria Curie-Skłodowska Üniversitesi

Genel Bilgiler

Adını ünlü biliminsanı Marie Curie’den alan Marie Curie-Sklodowska Üniversitesi, Lublin şehrinin merkezinde bulunur ve Doğu Polonya’nın en büyük yükseköğretim kurumudur. Lehçe ve İngilizce dillerinde 80’den fazla eğitim programı sunulmaktadır. MCSÜ’de 1600’den fazla uluslararası öğrenci eğitim görmekte olup dünya genelinde 181’den fazla üniversite ve eğitim kurumuyla uluslararası anlaşmalar imzalamıştır. Bu kapsamda, ulusal ve uluslararası ölçekte pek çok staj seçeneği sunulmaktadır.

Marie Curie-Sklodowska Üniversitesi’nin eğitim programları, iş piyasasının taleplerini karşılamak üzere tasarlanmıştır. Bu doğrultuda hazırlanan müfredatı ve atmosferiyle, 2016’da işverenler tarafından Lublin Voyvodalığının en iyi yükseköğretim kurumu seçilmiştir. Öğrencilere profesyonel eğitim danışmanlığı ve kariyer rehberlik hizmetleri sunulmaktadır.

Üniversite’de 21.000’den fazla öğrenci eğitim görmekte olup bugüne kadar 226.000’den fazla mezun vermiştir. Alan eğitiminin yanı sıra yabancı dil, sanat ve spor becerilerini geliştirmek için de sayısız fırsat bulunmaktadır. MCSÜ’de kampüs içinde yer alan 9 yurtta 2.600 konaklama seçeneği bulunmaktadır. Üniversite kütüphanesinde yaklaşık 1 milyon kitap, 400.000 dergi ve 300 özel koleksiyon ürünü bulunmaktadır.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA