İtalya Bayrağı

İtalya

Milano Bicocca Üniversitesi

Genel Bilgiler

1998’de eski Pirelli Fabrikası’nın son teknoloji ürünü bir komplekse dönüştürülmesiyle faaliyetlerine başlayan Bicocca, sizi dünyanın dört bir yanından öğrencilerle bir araya getirecek olan genç bir üniversitedir. Bicocca’da öğrenciyken dünyanın her yerine uzanan bir topluluğun parçası olma fırsatını yakalarsınız.

Milano Bicocca Üniversitesi, kurulduğu günden beri Avrupa ve dünyanın diğer yerlerindeki üniversitelerle bağlantı kurarak sınırlarının ötesine uzanmayı istikrarlı bir politika olarak sürdürmektedir.

Araştırma faaliyetlerinin her zaman küresel faaliyetler oldukları düşünüldüğünde, Bicocca’da pek çok proje ve inisiyatifte ortak çalışma yapan, öğretim kalitesini sürekli artırmayı hedefleyen öğretim üyeleri pek çok uluslararası araştırma grubuna mensup olup bu konuda teşvik sağlanmaktadır. Ayrıca, yeniliğe odaklanan Bicocca Üniversitesi’nde rekabetçi ve pratiği önemseyen bir anlayışla eğitim sunulmaktadır.

Toplamda 28 binasıyla şehrin kuzeydoğusunda Greco Pirelli tren istasyonuna yakın olan Bicocca Üniversitesi’ne ulaşım son derece kolaydır.

Bicocca Üniversitesi, THE Times Higher Education tarafından açıklanan 50 yaş altındaki en iyi 150 üniversite arasında 55. Sırada olup 14 bölümünden 11’i “mükemmeliyet” derecesiyle nitelendirilmektedir.

Üniversite’de Ekonomi, İstatistik, Hukuk, Tıp, Psikoloji, Temel Bilimler, Sosyoloji ve Eğitim gibi alanlarda 900’den fazla araştırmacı ve akademisyen görev yapmaktadır ve 33.000 öğrencisinin 2.200’ü diğer ülkelerden gelmektedir.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA