İtalya Bayrağı

İtalya

Milano Bicocca Üniversitesi

Genel Bilgiler

1998’de eski Pirelli Fabrikası’nın son teknoloji ürünü bir komplekse dönüştürülmesiyle faaliyetlerine başlayan Bicocca Üniversitesi, sizi dünyanın dört bir yanından öğrencilerle bir araya getirecek olan genç bir üniversitedir. Bicocca’da öğrenciyken dünyanın her yerine uzanan bir topluluğun parçası olma fırsatını yakalarsınız. Milano Bicocca Üniversitesi, kurulduğu günden beri Avrupa ve dünyanın diğer yerlerindeki üniversitelerle bağlantı kurarak sınırlarının ötesine uzanmayı istikrarlı bir politika olarak sürdürmektedir.

Üniversite Kampüsü
Milano-Bicocca Üniversitesi, Milano'nun kuzey eteklerinde yer alan, 1980'lerin sonlarına kadar Pirelli sanayi kompleksi tarafından kullanılan bir bölgede yer almaktadır. Sanayi bölgesi, yani fabrika, mimar Vittorio Gregotti tarafından Milano-Bicocca Üniversitesi'nin araştırma laboratuvarları ve öğrenci yurtları da dahil olmak üzere bir kentsel kompleks olarak yeniden tasarlanmıştır. Toplamda 28 binasıyla şehrin kuzeydoğusunda Greco Pirelli tren istasyonuna yakın olan Bicocca Üniversitesi’ne ulaşım son derece kolaydır.

Araştırma faaliyetlerinin her zaman küresel faaliyetler oldukları düşünüldüğünde, Bicocca’da pek çok proje ve inisiyatifte ortak çalışma yapan, öğretim kalitesini sürekli artırmayı hedefleyen öğretim üyeleri pek çok uluslararası araştırma grubuna mensup olup bu konuda teşvik sağlanmaktadır. Ayrıca, yeniliğe odaklanan Bicocca Üniversitesi’nde rekabetçi ve pratiği önemseyen bir anlayışla eğitim sunulmaktadır.

Üniversite Bilgisi
Bicocca Üniversitesi, THE Times Higher Education tarafından açıklanan 50 yaş altındaki en iyi 150 üniversite arasında 55. sırada olup 14 bölümünden 11’i “mükemmeliyet” derecesiyle nitelendirilmektedir.

Üniversite’de Ekonomi, İstatistik, Hukuk, Tıp, Psikoloji, Temel Bilimler, Sosyoloji ve Eğitim gibi alanlarda 900’den fazla araştırmacı ve akademisyen görev yapmaktadır ve 33.000 öğrencisinin 2.200’ü diğer ülkelerden gelmektedir.

Milan-Bicocca Üniversitesi'nin fakülteleri:
-İktisat ve İstatistik Fakültesi 
-Eğitim Bilimleri Fakültesi 
-Hukuk Fakültesi 
-Fen Fakültesi 
-Tıp ve Cerrahi Fakültesi
-Psikoloji Fakültesi 
-Sosyoloji Fakültesi 

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA