Rusya Bayrağı

Rusya

Moskova Uluslararası İlişkiler Üniversitesi

Genel Bilgiler

Moskova Uluslararası İlişkiler Üniversitesi (MGIMO), geleceğin uluslararası ilişkiler uzmanlarını ve diplomatlarını yetiştiren çok prestijli bir kurumdur. 60 yıldır faaliyet gösteren üniversite, bugüne kadar verdiği 6.000’den fazla mezun ile dünya diplomasisine önemli katkılar sunmuştur. Ayrıca, Avrupa Üniversiteler Birliği’ne katılan ve Bologna Sürecini tamamlayan ilk Rus üniversitesidir. Diplomasiyi dünyanın en önemli merkezlerinden biri olan Moskova’da öğrenmek isteyenler için mükemmel bir fırsattır.

MGIMO, güçlü uluslararası kimliği, yenilikçi ruhu ve küresel hedefleriyle dinamik bir eğitim kurumudur. 70 yıllık tarihi boyunca bir diplomasi okulu olmayı aşarak en ciddi eğitim ve araştırma güçlüklerini aşabilecek güce erişen, küresel ölçekte tanınmış bir üniversite halini almıştır. Uluslararası üniversite ve düşünce kuruluşları arasındaki yüksek sıralarda yer alan MGIMO, bilinirliğini her geçen gün artırmaktadır. Toplamda 53 dilin öğretildiği MGIMO bu alanda Guinness Rekorlar Kitabı'na adını yazdırmıştır.

Üniversite bugüne kadar 45.000'den fazla mezun vermiş olup önemli bir kısmı kamu ve özel sektörde üst düzey pozisyonlarda görev yapmaktadır.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA