Almanya Bayrağı

Almanya

Münster Üniversitesi

Genel Bilgiler

Münster Üniversitesi, zengin ve onurlu bir geleneğe sahip Almanya'nın en büyük üniversitelerinden biridir. Bölgede ve çok ötesinde olağanüstü bir üne sahiptir. 120 derece programlı 15 fakülte ve 30 araştırma merkezi, üniversitenin kurumsal omurgasını oluşturmaktadır. 44.000 öğrenci ve 5.700 akademisyen, Üniversitenin mükemmel araştırma fırsatlarını, kaliteli öğretmenliği, küçük araştırmacıların tanıtımını ve Münster şehrinde yaşamanın avantajlarını takdir ediyor. 

 

Araştırma odaklı bir üniversite olarak, Münster Üniversitesi  sayısız alanda öncü bir ilerleme kaydetmiştir. İki Mükemmellik Ödülü, sekiz işbirlikçi araştırma merkezi, birkaç araştırma eğitimi grubu ve 27 araştırma merkezi birlikte ve disiplinlerarası işbirliğine dayalı araştırma ve bireysel disiplin araştırma projelerini toplu olarak ilerletmektedir. Münster Üniversitesi, fırsat eşitliği ve çeşitliliğini, üniversitenin gelişim ve yönetiminin tüm alanlarını etkileyen bir güç olarak görmektedir. Münster Üniversitesi, yaş, cinsiyet, etnik köken, engelli, cinsel yönelim veya dini bağlılık ne olursa olsun tüm personel ve öğrencilere eşit ve saygılı davranmalarını sağlama konusunda büyük bir kararlılıkla hareket etmektedir.

 

Münster Üniversitesi, genç araştırmacılarını akademik personel gelişim stratejisinin bir parçası olarak aktif olarak desteklemektedir. Kariyer danışmanlığı ve finansman olanakları, yapılandırılmış doktora programları ve yeterlilik önlemleri, adaylara akademide daha şeffaf ve planlanabilir bir kariyer yolu sunar. Münster Üniversitesi, Hukuk ve Tıp gibi büyük ve seçkin fakülteleriyle ve aynı zamanda İskandinav Çalışmaları gibi egzotik denilen dersleriyle tanınmaktadır. Farklı ve araştırmaya yönelik kurs önerileri, her yıl birkaç bin öğrenciyi Münster'e çekmektedir.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA