Almanya Bayrağı

Almanya

Münster Üniversitesi

Genel Bilgiler

Münster Üniversitesi - Westfälische-Wilhelms Universität Münster

Münster Üniversitesi Almanya'nın Vestfalya eyaletinin Münster şehrinde kurulmuş olup ülkenin en büyük üniversitelerinden biridir. Üniversite, zengin ve onurlu bir geleneğe sahip Almanya'nın en önemli üniversiteleri arasında yer almaktadır. Bölgede ve uluslararası arenada olağanüstü bir üne sahiptir. 120 derece programlı 15 fakülte ve 30 araştırma merkezi, üniversitenin kurumsal omurgasını oluşturmaktadır. 44.000 öğrenci ve 5.700 akademisyen; üniversitenin mükemmel araştırma fırsatlarını, kaliteli öğretmenliği, küçük araştırmacıların tanıtımını ve Münster şehrinde yaşamanın avantajlarını takdir etmektedir.

Araştırma Odaklı Bir Üniversite

Araştırma odaklı bir üniversite olarak Münster Üniversitesi,  sayısız alanda öncü bir ilerleme kaydetmiştir. İki Mükemmellik Ödülü, sekiz işbirlikçi araştırma merkezi, birkaç araştırma eğitimi grubu ve 27 araştırma merkezi ile birlikte, disiplinlerarası işbirliğine dayalı araştırma ve bireysel disiplin araştırma projelerini toplu olarak yürütmektedir. Münster Üniversitesi; fırsat eşitliği ve çeşitliliğini, üniversitenin gelişim ve yönetiminin tüm alanlarını etkileyen bir güç olarak görmektedir. Münster Üniversitesi; yaş, cinsiyet, etnik köken, engelli, cinsel yönelim veya dini bağlılık ne olursa olsun tüm personel ve öğrencilere eşit ve saygılı davranmalarını sağlama konusunda büyük bir kararlılıkla hareket etmektedir.

Birçok Programda Eğitim İmkanı
 
Almanya'nın önde gelen kurumlarından biri olan Münster Üniversitesi, genç araştırmacılarını akademik personel gelişim stratejisinin bir parçası olarak aktif bir şekilde desteklemektedir. Kariyer danışmanlığı ve finansman olanakları, yapılandırılmış doktora programları ve yeterlilik önlemleri, adaylara akademide daha şeffaf ve planlanabilir bir kariyer yolu sunmaktadır. Münster Üniversitesi; Hukuk ve Tıp gibi büyük ve seçkin fakülteleriyle ve aynı zamanda İskandinav Çalışmaları gibi egzotik sayılabilecek dersleriyle tanınmaktadır. Farklı ve araştırmaya yönelik kurs önerileri, her yıl birkaç bin öğrenciyi Münster'e çekmektedir.

100 Değişik Spor Dalında Hizmet

Münster Üniversitesi, genel olarak bir kampüs üniversitesi değildir. Bünyesinde barındırdığı 285 bina, Münster şehrinin genelinde dağınık bir halde konuşlanmıştır. Üniversitenin Ana Kütüphanesi, hem üniversite hem de eyalet tarafından desteklenmektedir ve bünyesinde çok kaliteli bilimsel ve akademik yayınlar ve eserler barındırmaktadır. Bundan dolayı, üniversite kütüphanesi öğrenciler dışında Münster halkı tarafından da kullanılabilmektedir. Ayrıca üniversite, öğrencilerine eğitim dışında boş vakitleri için de pek çok olanak sunmaktadır. Spor Yüksekokulu, çoğu ücretsiz olan neredeyse 100 değişik spor dalında hizmet vermektedir.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA