Azerbaycan Bayrağı

Azerbaycan

Nahçıvan Devlet Üniversitesi

Genel Bilgiler

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Azerbaycan’daki diğer üniversiteler arasında özel bir yere sahiptir. 108 hektarlık alan üzerine kurulu üniversite kampüsü, her türlü tesis ve imkanı barındıran modern eğitim binalarına sahiptir. Elektronik alanlar, laboratuvarlar, internet merkezleri ve modern bilişim teknolojileriyle donatılmış elektronik kütüphanesi tüm öğrenci ve öğretim üyelerinin hizmetindedir. Üniversitenin tümünde kablosuz wi-fi internet hizmeti bulunur.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, ulusal temellere dayanan, devlet tarafından fonlanan ve dünyaya entegre olmuş bir yükseköğretim kurumudur.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, 4 kıtadan 50 üniversiteyle işbirliği anlaşması imzalamış, uluslararası ilişkilerini derinleştirmiştir. Mevcut durumda 3 TEMPUS hibe projesini yürütmektedir.  NDÜ; Avrupa Rektörler Kulübü, Asya Birliği Üniversiteleri, Karadeniz Sektörü Üniversiteler Birliği ve Kafkas Üniversiteleri Birliği’ne üyedir. Bu üyelikler, NDÜ’nün kültürel yaşamında büyük rol oynamaktadır.

NDÜ’nün kültürel atmosferine bir TV stüdyosu, radyo stüdyosu, tiyatro stüdyosu, dans ve vokal grupları, koro kolektifleri katkıda bulunur. Üniversite, spor yapan öğrencilere her türlü desteği ve imkânı sağlamaktadır. 

Üniversitede, geleneksel öğrenci hostellerinin yerine modern bir öğrenci evi bulunmakta olup modern yaşam tarzını yansıtmaktadır

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, 21. Yüzyılın üniversitesidir.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA