Rusya Bayrağı

Rusya

Nijniy Novgorod Devlet İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

Genel Bilgiler

Nizhniy Novgorod Devlet İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, Rusya Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından akredite edilmiş bir yüksek eğitim kurumudur. Üniversite, Rusya’da mimarlık ve inşaat mühendisliği alanında önde gelen eğitim kurumlarından bir tanesidir. Eğitim, bilim araştırmaları ve inovasyon alanlarında faaliyet göstermektedir.

Üniversite 5 fakültede ve 1 enstitüde eğitim vermektedir. Bunlar, “Sivil Mühendislik Fakültesi”, “Çevre Mühendisliği Sistemleri ve Planlama Fakültesi”, “Mimarlık ve Şehirleşme Fakültesi”, “Ekonomi ve Hukuk Fakültesi”, “Uluslararası Ekonomi, Hukuk ve İşletme Enstitüsü” ve “Beşeri Bilimler ve Sanatlar Fakültesi” olarak sıralanmaktadır.

Nizhniy Novgorod Devlet İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi’nde yaklaşık 23 bin öğrenci eğitim görmektedir. Kurumun bünyesinde 1000 öğretim görevlisi yer almaktadır. Üniversite 1992 yılından beri Uluslararası Öğrenciler Merkezi’nde yabancı öğrencilere hazırlık eğitimi vermektedir. Hazırlık eğitimi 1 akademik yıl boyunca devam etmektedir.

Üniversite 20 farklı ülkeden yaklaşık 160 öğrenciye hazırlık eğitimi sunmaktadır. Üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi alan öğrenciler, Rusça öğrenmenin yanı sıra Rus kültürü ve gelenekleri ile de tanışmaktadır.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA