Rusya Bayrağı

Rusya

Nijniy Novgorod Devlet Politeknik Üniversitesi

Genel Bilgiler

Nijniy Novgorod Devlet Politeknik Üniversitesi, 1 Ekim 1917'de Varşova Politeknik Enstitüsü temel alınarak Nijniy Novgorod Politeknik Enstitüsü adıyla kurulmuştur. Daha sonra Gorki Politeknik Enstitüsü adını alan üniversite, 1980'de Kızıl Emek Nişanına layık görülmüştür. Nijniy Novgorod Politeknik Enstitüsü, 24 Aralık 1992'de Rusya Federasyonu Bilim, Yükseköğrenim ve Teknoloji Politikaları Bakanlığı kararnamesiyle "Nijniy Novgorod Devlet Teknik Üniversitesi" adını almıştır.

NNDPÜ; bireysel, toplumsal ve devletin işleyişine yönelik eğitim taleplerini karşılamak, Rus sanayii için mühendisler ve biliminsanları yetiştirmek, yeni teknoloji ve mühendislik uygulamalarının üretimine yönelik temel ve uygulamalı bilimsel yenilikçi araştırmalar yürütmek, mezunlarının sivil ve ahlaki niteliklerini geliştirerek bilim ve araştırma dünyasına kalifiye uzmanlar yetiştirmek misyonuyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Üniversitede tam zamanlı eğitim programları çeşitli enstitüler tarafından sağlanmaktadır. Nijniy Novgorod Devlet Politeknik Üniversitesi'nde teknik eğitimin neredeyse her alanında çok çeşitli ve kaliteli lisans ve yüksek lisans programları bulunmaktadır. Bu üniversitede tercih edebileceğiniz bölümlerin bir listesini ve fiyatlarını ilgili sekmede inceleyebilirsiniz.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA